TikTok yorum engeli nasıl kaldırılır ne zaman kalkar

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Bugün ki içeriğimizde TikTok yorum engeli nasıl kaldırılır ve yorum engeli ne zaman kalkar sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Adımlara geçmeden önce dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacağız ve sonrasında çözüm için gerekenlerden bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Konumuzda yorum sorununu ve engelini anlatacağız. Yazı sonunda olası test yöntemlerinden de söz edeceğiz.

Ağda yorum yapamıyorum sorunu belli dönemlerde kişilerin karşısına çıkıyor. Çoğunun bir yaptırıma uğraması mümkün. Yorum yapamıyorum hatası alan kişiler belli adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilir.

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok’ta da bazı özelliklerde sorun çıkabilmektedir. Bu sorunlar bazen kişilerden dolayı olsa da bazen tamamen sistemsel hatalar sonucunda çıkabilir. Çıkan diğer sorunların düzeltilebilmesi gibi yorum yapamama hatasının da çözümü vardır. TikTok’ta belli başlı videolar paylaşılmaktadır. Bu videolara beğeni ve yorum gibi etkileşimler verilmektedir. Yorum yapmak da kişinin kendi etkileşiminin artmasına yardımcı olan bir özelliktir. Bu nedenle yorum yapılmadığı zaman kullanıcılar rahatsız olur.

TikTok yorum engeli kaldırma

Yorum engelini kaldırma TikTok ağında biraz çileli bir hale dönüştüğü oluyor. Kişilerin bir çoğunun yaptığı şeylerin sonucunda ya o gün geçici yaşanıyor ya da belli bir zamana kadar devam ediyor. Yaptırıma uğrayanların bazılarının bana bir bilgilendirme yapılmadı şeklinde yazdıklarına şahit oluyoruz. Evet nadir bilgilendirme yapıyorlar. Ama çoğunda yorum yapmaya çalıştığında ekrana uyarı olarak kısa bir açıklama metni yer alıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Şunlara bir göz atalım derim:

 • Belki ağda arıza yaşandığından dolayı şu an anlamsız şekilde uyarı alıyorsunuz. Uygulamadan çıkın ve gün içerisinde tekrar deneyerek bekleyin.
 • Başka telefonlardan ve tarayıcı kullanarak oturumunuzu açıp bir uyarı çıkıyor mu diye test edelim.
 • Şüpheli görülen cihaz ve internet kısıtlamalarında farklı yerlerden denenmesi gerekiyor.
 • Hesabın işletme hesabına yükseltilmesini öneriyoruz. Tahmini ağdaki aksaklıkların bu işlemle çözüldüğünü göreceksiniz. Sonradan anında geri bireysele dönmeniz kolay olacak. Bunun için ayarlardan “hesabımı yönet” alanına girdiğinizde gerekli seçeneğe ulaşacaksınız.

Ağa iletmek için tüm içeriğin okunduktan sonra ya uygulamanın içerisinden ya da ? olan simgeden işleminizi yapınız.

TikTok yorum engeli
TikTok yorum engeli nasıl kaldırılır ne zaman kalkar

TikTok yorum engeli ne zaman kalkar?

Google’ a yazdığınızda çok sayıda siteyle karşılaşacaksınız. Bir kısmında şu kadar gün içerisinde engel kalkar yazdığını görürsünüz. Lakin böyle bir şeyin doğru olmadığını söyleyelim. Kimse bir kullanıcının hesabının ne zaman engeli kalkacağını söyleyemez.

Genel bilinen ağlara yapılan başvuruların ilk hafta içerisinde değerlendirmeye alındığı. Eğer yapılan yorumlardan dolayı şikayetle engel uygulanan hesaplar varsa bunlara bir uyarı bilgisi gönderilir. Şu kadar gün sonuna kadar yaptırım uygulanacaktır gibi açıklama ekrana gelir.

Yaptırıma uğrayanların profilde değişiklik yapamadığını söylemiştik. Bu denendi ve emin olunduğunda belli bir süre geçmesine rağmen hala engel duruyorsa, başka cihazdan denenecek ve sonra sorunu ağa bildireceksiniz.

TikTok neden yorum çıkmaz?

TikTok yorumların çıkmaması belirli nedenler sonucunda kullanıcıların karşısına çıkar. Bu sorun geçici sistemsel bir hata üzerine yaşandığı da söylendiği oluyor. Sitedeki yoğunluktan dolayı da yaşanır. Fakat bu durum kısa bir süre içerisinde düzelecektir. Uzun süre yorumların görünmemesi daha büyük nedenlerle izah edebiliriz. Yorumların çıkmamasının sebebi şu şekilde;

 • Uygulamaların güncellemesinden sonra ortaya çıkan aksaklıklar,
 • Tam test etmeden geliştiricinin bazı özellikleri çıkarması,
 • Ağla cihazın uyumsuz olması,
 • TikTok’ un cihaz sürümü ile uygulamalardan birinin sürümünün uyumsuzluk göstermesi,
 • Kullanılan cihazla alakalı nedenler, Cihazda yer kalmaması gibi durumlar,
 • Yapılan yorumlardan dolayı kullanıcının almış olduğu şikayetler,
 • Çok fazla etkileşim yapma sonucunda TikTok tarafından kısıtlama getirilmesi ve yorum çıkmaması nedenleri arasında yer alır.

Yorum çıkmaması hatasının olası çözümleri

TikTok yorum çıkmıyor diyen kişilerin bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulaması gerekir;

 • Farklı bir internet bağlantısı ya da cihazla yeniden denenmesi,
 • Bilgisayardan yorum yaparak sorunun cihazla alakalı olup olmadığına bakınız,
 • Uygulamanın ayarlarının değiştirilmesi,
 • Yorumların kapalı halde olması,
 • Farklı gönderilere yorum yapmak,
 • Kablosuz kullanılan internetin ve cihazın kapatılıp açılması,
 • DNS elle girip yorum yapmayı denemek,
 • Ceza alınıp alınmadığı e- posta üzerinden kontrol etmek,
 • TikTok’ un son sürümünün güncellendiğinden emin olmak gerekir.

Yukarıda uygulanan adımlar sonucunda da kullanıcılar hala yorum yapamıyorsa destek hattıyla iletişime geçmelidir. Eğer hesapta bir sıkıntı varsa teknik destek personelleri bu sorunu düzeltecektir. Böylece yeniden yorum yapacaksınız.

Diğer ağlardaki paylaşımlara bakmadan bir şeye karar vermemeniz daha sağlıklı olacağını belirtelim.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.