Telefonuma Twitter Bildirimleri Gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Telefonuma Twitter bildirimleri gelmiyor: Twitter telefonuma SMS bildirimi gelmiyor dendiğinde aklımıza bir kaç başlık geliyor. Bunlardan biri kod ile ilgili. Yani bazılarının esas sorduğu doğrulamada kullandığı mesajın gelmemesi.

Ad imageAd image

İçeriğimizde çoklu sorunlara yönelik cevapları bulacaksınız. Her adımın değişken olacağından dolayı yayın tarihinin dikkate alınması önerilir.

Yapılacaklar arasında bilgisayarda kullanılması şart. En sağlıklı seçenekler bu kanalla görülecektir.

Twitter SMS Bildirimleri Almama Sorunu

Kullanıcılar, telefonlarına Twitter’dan bildirim alamama sorunuyla karşılaşabilirler. Bu durum, kullanıcıların platformdaki etkileşimlerini ve güncellemeleri kaçırmasına neden olabilir.

1. Hesap Ayarlarını Kontrol Edin: Öncelikle, Twitter hesabınıza giriş yapın ve hesap ayarlarınızı kontrol edin. “Bildirimler ve SMS” veya benzeri bir bölümde, SMS bildirimlerinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin.

Ad imageAd image

2. Telefon Numarasını Onaylayın: Telefon numaranızın doğru ve güncel olduğundan emin olun. Eğer telefon numaranız değiştiyse veya güncellenmişse, Twitter hesabınıza yeni telefon numaranızı kaydedin ve doğrulayın.

3. Mobil Operatörünüzle İletişime Geçin: Bazı durumlarda, mobil operatörler, belirli hizmetler veya kurumlar tarafından gönderilen SMS bildirimlerini engelleyebilirler. Mobil operatörünüzle iletişime geçin ve Twitter’dan gelen SMS bildirimlerinin engellenip engellenmediğini kontrol edin.

4. Telefonunuzun Ayarlarını Gözden Geçirin: Telefonunuzun bildirim ve mesaj ayarlarını kontrol edin. Bildirimlerin engellenmediğinden ve Twitter uygulamasının bildirim izinlerinin etkin olduğundan emin olun.

5. Twitter Destek Sayfasını Ziyaret Edin: Twitter’ın destek sayfasını ziyaret edin ve SMS bildirimleri alamama sorununu araştıran veya çözen herhangi bir bilgiye ulaşın. Destek sayfasında, benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcıların çözümlerini bulabilirsiniz.

6. Twitter Ekibiyle İletişime Geçin: Sorun devam ederse, destek ekibiyle iletişime geçmeye çalışın. Sorununuzu detaylı bir şekilde açıklayın ve SMS bildirimlerini alamama sorununun çözümü için yardım isteyin.

Ad imageAd image

7. Alternatif Bildirim Yöntemlerini Kullanın: Eğer SMS bildirimleri alamama sorununu çözemezseniz, Twitter uygulaması üzerinden veya e-posta bildirimleri yoluyla güncellemeleri takip etmeyi deneyin.

Twitter Mesaj ve E-posta Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter bildirimlerini sms olarak almanız için hesabına girdiğinizde Ayarlar> Mobil sekmesini kullanmanız gerekiyor. Alta eklediğimiz ekran görüntülerinde de bildirim ekranını aktif hale getirme bölümünü gösterdik. Mobil kısmındaki ayarlar uygulandıktan sonra değişiklikleri kaydetmeniz yeterlidir. Eğer mail içinde bildirim ayarını yapmak istiyorsanız, Ayarlar / e-posta bildirimleri alanından gerekli adımları uygulayın.

Twitter Telefonuma SMS Bildirimi Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Yukarıda belirtilen adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra hala aynı şekilde bildirim alamıyorsanız. Aşağıdaki linke tıklayarak Twitter’ a geri bildirim bırakmanız gerekiyor. Bu şekilde geri bildirim bıraktığınızda sorununuz büyük ihtimalle çözüme kavuşacaktır.

Ondan önce farklı bir telefon kullanılarak denenmesi gerekiyor. Hat başka telefona takılır ve denemeden sonra duruma göre Twitter hesabınıza başka bir telefon eklenerek test yapmış olacağız.

Twitter Bildirimleri Gelmiyor İçin Talep Gönderimi

support.twitter.com/forms/feature_report?feature=notifications adresine giriş yaparak burada yer alan sms bildirimleri alanına tıkladığınızda sms bildirimi alamama sekmelerini seçiyoruz daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Bütün detayları doğru bir şekilde yazdıktan sonra gönder dediğinizde, Twitter sorunun çözümü için sizinle iletişime geçecektir. 

İlk seçenek mesaj için ve sonrasında e-posta için uygulanacakları alta ekledik.

support.twitter.com/forms/feature_report?feature=notifications adresine aynı şekilde giriş yapıyoruz. E-posta bildirimleri>E-posta bildirimi alamama seçeneklerini belirledikten sonra eksiksiz bir şekilde aşağıdaki kutucukları dolduruyoruz. İstenilen bilgileri doldurduktan sonra gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Twitter sorunun çözümü için sizinle iletişime geçecektir. 

Twitter e-posta ve telefonuma sms bildirimi gelmiyor
Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor

Yukarıdakiler daha çok Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Yazının devamında iOS içinde yapılacaklar yer almakta.

Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor
Twitter sms bildirimi gelmiyor iPhone
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.