Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor dendiğinde aklımıza bir kaç başlık geliyor. Bunlardan biri kod ile ilgili. Yani bazılarının esas sorduğu doğrulamada kullandığı mesajın gelmemesi.

Teknoloji destek

İçeriğimizde çoklu sorunlara yönelik cevapları bulacaksınız. Her adımın değişken olacağından dolayı yayın tarihinin dikkate alınması önerilir.

Yapılacaklar arasında bilgisayarda kullanılması şart. En sağlıklı seçenekler bu kanalla görülecektir.

Twitter sms ve e-posta ayarları nasıl yapılır?

Twitter bildirimlerini sms olarak almanız için hesabına girdiğinizde Ayarlar> Mobil sekmesini kullanmanız gerekiyor. Alta eklediğimiz ekran görüntülerinde de bildirim ekranını aktif hale getirme bölümünü gösterdik. Mobil kısmındaki ayarlar uygulandıktan sonra değişiklikleri kaydetmeniz yeterlidir. Eğer mail içinde bildirim ayarını yapmak istiyorsanız, Ayarlar / e-posta bildirimleri alanından gerekli adımları uygulayın.

Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor ne yapılmalı?

Yukarıda belirtilen adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra hala aynı şekilde bildirim alamıyorsanız. Aşağıdaki linke tıklayarak Twitter’ a geri bildirim bırakmanız gerekiyor. Bu şekilde geri bildirim bıraktığınızda sorununuz büyük ihtimalle çözüme kavuşacaktır.

Ondan önce farklı bir telefon kullanılarak denenmesi gerekiyor. Hat başka telefona takılır ve denemeden sonra duruma göre Twitter hesabınıza başka bir telefon eklenerek test yapmış olacağız.

Twitter bildirimleri gelmiyor için talep gönderimi

support.twitter.com/forms/feature_report?feature=notifications adresine giriş yaparak burada yer alan sms bildirimleri alanına tıkladığınızda sms bildirimi alamama sekmelerini seçiyoruz daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Bütün detayları doğru bir şekilde yazdıktan sonra gönder dediğinizde, Twitter sorunun çözümü için sizinle iletişime geçecektir. 

İlk seçenek mesaj için ve sonrasında e-posta için uygulanacakları alta ekledik.

support.twitter.com/forms/feature_report?feature=notifications adresine aynı şekilde giriş yapıyoruz. E-posta bildirimleri>E-posta bildirimi alamama seçeneklerini belirledikten sonra eksiksiz bir şekilde aşağıdaki kutucukları dolduruyoruz. İstenilen bilgileri doldurduktan sonra gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Twitter sorunun çözümü için sizinle iletişime geçecektir. 

Twitter e-posta ve telefonuma sms bildirimi gelmiyor
Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor

Yukarıdakiler daha çok Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Yazının devamında iOS içinde yapılacaklar yer almakta.

Twitter telefonuma sms bildirimi gelmiyor
Twitter sms bildirimi gelmiyor iPhone

İçerikle alakalı benzeri bir konumuz Twitter e-posta doğrulama kodu gelmiyor yazısına bakmanızda gerekeceğini düşünüyoruz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.