Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google aramalarından Twitter paylaşımlarını kaldırma yani Tweetler nasıl kaldırılır silinir? Twitter hesabım Google çıkmasın gözükmesin.

Ad imageAd image

Twitter paylaşımlarımı Google’ den nasıl kaldırırım? Google aramalarından Tweetleri kaldırma. Twitter hesabım Google da gözükmesin. Google aramalarında çıkmak istemiyorum ne yapmalıyım?

Twitter, yakın bir zamanda Google ile yaptığı anlaşma ile artık Twitter paylaşımları Google arama motorunda yerini aldı.

Aynı zamanda Twitter profiliniz de Google arama sonuçlarında görülmektedir. Twitter profilinizin herkese açık olması ve yaptığınız Tweetlerin herkese açık olmasından dolayı Google’ de de yer alcaktır.

Twitter hesabı Google gizleme kaldırma

Twitter hesabınıza giriş yapınız. Sağ üst köşe de yer alan Twitter profil resminize tıklayınız. Açılan bölümden “Ayarlar” seçeneğine giriş yapınız. Sol tarafta açılan seçeneklerden “Güvenlik ve gizlilik” bölümüne giriş yapınız. Aşağıda yer alan “Gizlilik” başlığı altında yer alan “Tweetlerimi korumaya al” seçeneğini aktif ediniz.
Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma

Ad imageAd image

Google aramalarında Twitter hesabımın görülmesini istemiyorum?

Google aramalarında Twitter profilimi nasıl kaldırırım görünmesini istemiyorum? Twitter hesabınızın ve paylaşımlarınızın Google ve başka yerlerde görülmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Korumalı Tweetler nedir? Twitter hesap ayarlarında yer alan “Tweetlerimi korumaya al”  seçeneğini seçebilirsiniz. Ama yayınlanmış Tweetler, herkese açık paylaşımda ise bunlar geçerli değildir. Eğer bu ayarı kapatırsanız, yaptığız paylaşımlar arama motorlarında görüntülenebiliecek.

Silinen Tweetler neden Google’ de görülmekte? Twitter hesabınızı sildiğinizde veya Tweetlerinizi sildiğinizde, Google ve diğer arama motorlarında hala görüntülenmekte olacaktır. Bunun nedeni Google’ nin bu sonuçları ön belleğe almaktadır.

Google’ de Twitter profili ve Twitter paylaşımları ne zaman silinir?  Google bu paylaşımların kaldırılmasını zamanla yapar. Yani Google’ de yapılan güncellemelerle bu veriler silinir.

Google’ den Twitter profilim ve Tweetlerimi nasıl silerim? Google’ den paylaşımların kaldırılmasını beklemek istemiyorsanız, bu adresten Google’ ye başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Yani Gmail hesabı açıkken verdiğimiz URL’ ye tıklayıp talep gönderebilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe