McAfee kurucusu John McAfee intihar mı etti

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Ünlü siber şirketinin kurucusu McAfee, hücresinde intihar ettiği yönündeki haber gündemde şaşkınlığı neden oldu. Olayla alakalı henüz tam detaylar açıklanmadı.

Sponsorlu reklam

McAfee güvenlik şirketinin kurucusu John, İspanya hapishanesinde ölü bulundu. Ölüm nedeni olarak intihar ettiği düşünülüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ülkemizde şirket sahibinden çok antivirüs programını bilmeyen yok gibi. Çok eski bir koruma programı ve bir dönem ülkemizde devlet kurumlarında zorunlu kullanılan hatta satın alınan bilgisayarlarda dahi yüklü şekilde gelen bir yazılımdı. Şimdilerde eskisi kadar popüler olmasa da hala kullanıma devam edildiğini belirtelim.

Sponsorlu reklam

Vergi kaçırmakla suçlanan John, İspanya’ da tutuklanmıştı ve Amerika’ ya iadesi için onay bekleniyordu. Yakın bir zamanda da kendisinin bir açıklamasında eğer Amerika’ ya iade edilirsem ömrünün kalanını hapiste geçireceğini açıklamıştı. Rastlantı mı bilinmez ama onaydan sonra gelen ölüm haberi intihar açıklamasını doğrular gibi.

Mevcut ülkede tutukluluk nedeni olarak sosyal medya üzerinde yanlış bilgilendirmeler yapması şeklinde açıklama yapıldı. Bizimde aklımıza kripto paralarla alakalı usulsüz anlaşmaları geldi. Bazı kripto paraların değerini yukarı çıkaracak anlaşmalar yaptığı gündeme düşmüştü. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bugün iadesi onaylanmasıyla ölüm haberi gelmesi gözleri ölüm nedenine çevirdi. 75 Yaşındaki milyarderin hem kripto dolandırıcılığı hem de vergi konusunda yargılanacağı bekleniliyordu.

Milyarderin yakın zamanda da kendi hayatının çekilmesi için oyuncu seçimine başladığı biliniyordu. 

McAfee kurucusu John McAfee intihar mı etti

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak