Twitter içerik mevcut değil ne demek

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Twitter uygulamasında bir videoyu açarken veya videoları izlerken içerik mevcut değil hatası ekrana çıkıyor. Paylaştığınız şeylerde görünmüyor ise merak etmeyin sizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor.

Teknoloji destek

Twitter içerik mevcut değil, anlık oluşan yoğunluklarda, yapılan çalışmalarda ve sunucu kısmında yaşanan sorunlardan dolayı oluşan hatanın adı diyebiliriz. Buna benzer uyarıları daha önce karşımıza çıktı ve oradaki durumda içeriğin ya kullanıcısı tarafından ya da sağlayıcı tarafından kaldırılmasından dolayı oluşan boşluktu. Buradaki olan ise sistemle alakalı bir problemdir.

1- 2 Saat önce bizde ilk defa başlıkta yazan uyarı ile karşılaştık ve daha önce benzeri ama farklı bir durumdan çıkan sorun hakkında yazmıştık. Orada çıkma olası nedeni 2 şeye bağlıydı ama buradaki farklı diye düşünüyoruz. Biz aklımıza yatanları paylaşmak istedik ve olası araştırmayı o an yapmadan bir şeylere kalkışmayınız.

İçerik mevcut değil ne demek?

Bugün çıkan ağla alakalıydı ama normal zamanlarda çıkıyorsa o zaman farklı sebepler üzerinde durmak gerekebilir. Normalde içeriğin kaldırılmış olduğunu belirten bir metindir. Yani belki Twitter’ ın kendisi kaldırmış olabilir veya paylaşan kişinin kaynaktan kaldırma durumu görülebilir. Unutmadan ilgili kaynakta başkası tarafından yayınlanmış ve kaldırılmışsa yine böyle bir şey çıkabiliyor.

Birde pek olmasa da bazılarının yaptığı paylaşımlarda böyle bir şey çıkabiliyor. Ceza verilen hesaplarda genel veya kısmi engeller uygulanır.

Bir başka durumda medya ayarlarında yapılan işlemler. Hassas olarak uygulanan seçeneğin karşınıza gelen bazı video içeriklerini engelleyebiliyor.

Twitter içerik mevcut değil ne demek
Twitter içerik mevcut değil ne demek

Normal şartların dışında çıktığında çözümü nedir?

Daha önce benzeri içeriklerde paylaştıklarımızı tekrarlamak zorunda kalacağız. Ama öncelikle başkalarında çıkıyor mu onun kontrol edilmesi gerekiyor.

 1. Test adına başka hesaplarla deneyin.
  • Varsa başka hesabınızla deneyiniz veya yakınlarınıza kontrol etmelerini söyleyebilirsiniz. Hatta örnek açılmayan videoların bağlantılarını paylaşabilirsiniz.
 2.  Bilgisayar varsa yoksa mobil tarayıcı üzerinden bakalım.
  • Belki uygulama tarafında bir çalışma var veya arıza çıkmıştır.
 3. İnternet içinde hem mobil hem kablosuz ağdan yararlanalım.
  • Ban oluşmuşsa cihazı da etkiler. Modemle bağlananlar cihazını kapatıp açsın.
 4. Uygulama tarafında aksaklıklar veya uyum sorunu yaşanması.
  • Uzun süreli devam edenler için eski versiyonu cihazlarına kurmalarını öneriyoruz.
 5. Kullanılan telefondan alakalı olasılığı var.
  • Banlanma veya tarihin yanlış olması.
  • Boş alanda yetersizlik olması. Sistemler için daha fazla alan ihtiyacından dolayı yetersiz kalma durumu mümkündür.
  • Uygulama ile yazılım çakışması.
  • Kurulu başka bir uygulamanın sorun çıkarması.
  • Çok eski versiyondan dolayı kullanım sorunları.

Bunlar incelenebilir ama dediğimiz gibi genele bakmak gerekiyor. Geçici olasılığı nedeniyle beklemek en doğru olan seçenektir.

Uygulamanın ayarlarını kontrol edin

Medya içerik hassas yapılandırmasını da kontrol etmeyi unutmayınız. Buradaki seviyeye göre içeriklerin görünürlüğü belli olacak. Bunun için “Ayarlar ve gizlilik” alanına giriniz ve “G.ve Güvenlik” sayfasındaki içerikte yer alan alan kontrol ediniz.

Gelelim bir çok ağda kullandığımız yönteme. Hesabınızı işletme olarak değiştirdiğinizde hesap tarafında oluşan sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Lakin bu sadece sistemden kaynaklı sıkıntılarda işe yaramakta.

Geçici durumlarda işe yarayan tür değişikliği

Hesabınız işletmeye dönüştürerek geçici oluşan tüm sorunlara çözüm sunacağını düşündüğümüz bir yöntemi sizle paylaşmak istedik. Bu sadece hesap tarafındaki aksaklıklarda işe yaramakta.

İşletme hesabına geçmek için yapacağınız işlemler şunlar:

 • Sol kısımdaki profil resminize tıklayın,
 • Yan sekmeden “Profesyoneller için” yazan alana geçin,
 • Gerekli kullanım bilgilerine bakın,
 • Adımları harfiyen uygulayın,
 • Son onayla birlikte geçişiniz anlık olacak.

Twitter içerik mevcut değil sorununa yönelik çözüm adımları umarız yararlı olmuştur.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir