Ubuntu Touch OS 1.0 Kararlı Sürüm, 17 Ekim’de Android Cihazlar için Yayınlanacak!

Andronova

Popüler Linux dağıtımı Ubuntu’nun mobil versiyonu Ubuntu Touch cephesinde sağlanan gelişim nihayet meyvesini vermek üzere. Şubat ayında dağıtıma sunulan yazılımlar günlük kullanım için stabil bir seviyede değilken, Ubuntu Touch’ın gelişim sürecinden sorumlu olan Canonical Vakfı yaptığı açıklamada 17 Ekim’de Ubuntu Touch OS 1.0 kararlı sürümün dağıtımını gerçekleşeceğini bildirdi. Dağıtım ilk aşamada Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 4 ve Nexus 10 modellerini kapsayacak.

Kararlı bir yapı sergileyecek dağıtımın diğer Android cihazları ne zaman kapsayacağı ve ayrıca yükleme talimatıyla ilgili detaylar henüz paylaşılmış değil. Ancak daha basit bir yöntem olan Custom Recovery metodunun da geliştiriciler tarafından paylaşılacağını düşünüyoruz.

Ubuntu Touch işletim sisteminin önceden yüklü olacak ilk cihazların serbest bırakılmasına ilişkin açıklamalar şu an için mevcut değil ve beklenti sürüyor. Ancak 2014’ün ilk çeyreğinden önce herhangi bir tanıtımın yapılması beklenmiyor. Ubuntu Edge için başlatılan yardım kampanyasının başarısızlıkla sonuçlanması neticesinde kullanıcılar bu yönde şirkete fazlasıyla soru yönelttiğini belirtelim.

Ubuntu Touch’ın Nexus 4’te nasıl çalıştığına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

f7g-UkYwbiM” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> AndroidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir