Uygun Fiyatlı Nexus Telefonda 64-bit Destekli İşlemci Kullanılabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Uygun Fiyatlı Nexus Telefonda 64-bit Destekli İşlemci Kullanılabilir

Andronova

Geçtiğimiz günlerde Çin kaynaklı bazı haberlerde Google ve MediaTek işbirliğinde bütçe dostu bir Nexus akıllı telefonun geliştirildiği iddia edilmişti. Söz konusu telefon Google’ı gelişmekte olan pazarlarda temsil edecek. Özellikle Asya’da artan telefon üreticilerine bağlı olarak rekabet üst seviyede ve telefon fiyatları bir hayli aşağılara çekilmiş durumda.

Uygun fiyatlı Nexus modeline ilişkin yeni bilgiler bu defa MediaTek’in anavatanı Tayvan’dan geliyor. Tayvan’da yayınlanan bir raporda uygun fiyatlı Nexus akıllı telefon doğrulanıyor ve cihazın 64-bit destekli bir işlemciye sahip olacağı iddia edildi.

Uygun Fiyatlı Nexus Telefonda 64-bit

Taiwan Economic Daily gazetesine göre son zamanlarda konuşulan Nexus telefon MediaTek cephesinden 64-bit destekli bir işlemciye sahip olacak. Söz konusu işlemcinin detayları henüz bilinmiyor, fakat bazı tahminler yapılmıyor değil. 1.5GH- 2.0GHz arasında çalışan dört çekirdekli MT6732 ya da sekiz çekirdekli MT6752’nin Nexus telefonda işlemci birimini oluşturması bekleniyor.

Bu işlemci birimleri 64-bit desteğine sahip olmasına rağmen gelişmek olan pazarla için tasarlanmış yongalar olacak. Ayrıca 64-bit destekli işlemciye rağmen uygun fiyatlı Nexus cihaz için 100$’lık fiyat hala masada duruyor. Ayrıca MediaTek ARGE birimi yeni Nexus telefonun geliştirme sürecini hızlandırmak istediği de gelen bilgiler arasında.

MediaTek işlemcili bir Nexus telefon, üreticinin batı piyasasında etkisini artırmada önemli bir etken olacak. Uygun fiyatlı Nexus’un ardından Google; HTC, Sony, LG ve hatta Samsung’u MediaTek işlemciler kullanmak noktasında yanına çekebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.