WhatsApp Bağlantı Koptu Nedir?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp’ ta akşam üstü çöktü. Kullanıcılar ne mesaj gönderebildi ne de mesaj alabildi. BTK tarafından gelen açıklama da Global boyutta sorun yaşandı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Özellikle iki üç yıldır çeşitli problemlerle karşılaştığımız bu uygulamanın verdiği uyarı mesajları çoğunlukla aynı oluyor. Genelde sunucu ve çok sayıda bölgede plansız çalışma çıkabiliyor.

WhatsApp’ a akşam üstü 1-2 saat erişim yapılamadı. Kullanıcılar sosyal medya da seslerini duyurdu. WhatsApp uygulamasında ne mesajlar gitti ne de mesajlar geldi. WhatsApp sistemlerinde görülen sorun dünya genelinde erişim sorununa neden oldu. Bu sorun yılbaşı nedeniyle yoğun şekilde kullanımlar nedeni ile olabilir.

Çözümde yapacaklarınızdan önce çevrenizdekilere şu an yaşananı sormanızı öneriyoruz. Farklı illerde olanlardan bir kaç kişiye belli aralıklarla sorunuz. Zamanında böyle bir şeyle karşılşatığımızı söyleyebiliriz. Operatör üzerinden erişim yapanlarda sorun görülmezken bir bakmışsınız ev ağında sorun çıkıyor. Tabi bunun tam tersiyle de karşılaşılabiliyor.

Ara ara yaşayanların deneyecekleri;

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Cihazın günlerce kapatılmamasından dolayı sıkıntı çıkarabileceğini düşünerek kapat aç yapılması işe yarayabilir.
  • İnternete erişimde farklı kanallarla denemesi.
  • Güncellemelerin kontrol edilip yapılması.
  • Uyumsuz bir versiyonun çıkmasıyla erişimle alakalı problemlerin görülmesi. Böyle bi şeyden emin olanların önceki versiyonlara bakmalarını öneriyoruz.

WhatsApp Bağlantı Koptu Sorunu

Sorun ilk oluştuğunda bağlantı koptu hatası şeklinde uyarı ile çıktı. Sonrasında gönderilen fotoğraf, video ve mesajlar beklemede kaldı. Sorun hem mobil hemde web üzerinden de görüldü.

BTK Başkanından WhatsApp sorunu için açıklama! Sayan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre genel servislerinde görülen teknik sorunlardan dolayı geçici bir kesinti oldu. Sayan açıklamasında aynı zamanda 2018′ de milli yazılımla gelebileceklerine de yer verdi.

WhatsApp mesaj gitmiyor erişim sorunu şu an için düzeldi. Eğer hala sorunla karşılaşıyorsanız telefonu kapatıp açınız. Farklı bir internet ağından erişim deneyiniz.

Unutmadan birde Web olan sürümle deneyiniz. Anlık kod okumada uyarı verdiğinde birde gizli sekmeden açarak test edelim.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
WhatsApp bağlantı koptu nedir? Mesajlar gitmiyor!
WhatsApp Bağlantı Koptu Nedir?

WhatsApp Bağlantı Koptu: Sorunlar ve Çözümler

WhatsApp, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya anlık mesajlaşma, arama ve medya paylaşımı gibi hizmetler sunan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak, zaman zaman kullanıcılar, bağlantı kopmaları ve diğer teknik sorunlarla karşılaşabilirler. İşte WhatsApp bağlantı sorunlarıyla başa çıkmanın bazı yaygın çözümleri:

1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin:

Bağlantı sorunları genellikle internet bağlantısıyla ilgilidir. Wi-Fi veya mobil veri bağlantınızın gücünü kontrol edin. Eğer bağlantı kopmuşsa, Wi-Fi şebekesini değiştirmeyi veya mobil veri bağlantınızı kontrol etmeyi deneyin.

2. WhatsApp Güncellemelerini Kontrol Edin:

Uygulamanızın en son sürümde olduğundan emin olun. WhatsApp’ın güncel sürümü genellikle yeni özellikler ve hata düzeltmeleri içerir. Google Play Store veya App Store üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

3. Cihazınızı Yeniden Başlatın:

Bazı bağlantı sorunları, cihazınızın basit bir yeniden başlatma işlemi ile çözülebilir. Cihazınızı kapatın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.

4. Depolama Alanınızı Kontrol Edin:

Cihazınızın depolama alanının dolu olması, WhatsApp’ın düzgün çalışmasını engelleyebilir. Gerekirse gereksiz dosyaları silin veya depolama alanınızı artırmak için uygulamaları yönetin.

5. Mobil Veri ve Wi-Fi Ayarlarınızı Güncelleyin:

Eğer mobil veri veya Wi-Fi ayarlarınızda bir sorun varsa, bu WhatsApp bağlantı sorunlarına neden olabilir. Ayarlar menüsünden bağlantı ayarlarınızı kontrol edin ve gerekirse güncelleyin.

6. VPN’i Devre Dışı Bırakın:

VPN kullanıyorsanız, bağlantı sorunlarına neden olabilir. VPN’i devre dışı bırakın ve WhatsApp’ı tekrar kullanmaya çalışın.

7. Uygulama Önbelleğini Temizleyin:

Telefonunuzdaki uygulama önbelleğini temizlemek, zaman içinde biriken verilerin neden olduğu sorunları çözebilir. Ayarlar menüsünden uygulama yöneticisine gidin ve WhatsApp’ın önbelleğini temizleyin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir