WhatsApp bağlantı koptu nedir?

WhatsApp' ta akşam üstü çöktü. Kullanıcılar ne mesaj gönderebildi ne de mesaj alabildi. BTK tarafından gelen açıklama da Global boyutta sorun yaşandı.

Andronova

Özellikle iki üç yıldır çeşitli problemlerle karşılaştığımız bu uygulamanın verdiği uyarı mesajları çoğunlukla aynı oluyor. Genelde sunucu ve çok sayıda bölgede plansız çalışma çıkabiliyor.

WhatsApp‘ a akşam üstü 1-2 saat erişim yapılamadı. Kullanıcılar sosyal medya da seslerini duyurdu. WhatsApp uygulamasında ne mesajlar gitti ne de mesajlar geldi. WhatsApp sistemlerinde görülen sorun dünya genelinde erişim sorununa neden oldu. Bu sorun yılbaşı nedeniyle yoğun şekilde kullanımlar nedeni ile olabilir.

Çözümde yapacaklarınızdan önce çevrenizdekilere şu an yaşananı sormanızı öneriyoruz. Farklı illerde olanlardan bir kaç kişiye belli aralıklarla sorunuz. Zamanında böyle bir şeyle karşılşatığımızı söyleyebiliriz. Operatör üzerinden erişim yapanlarda sorun görülmezken bir bakmışsınız ev ağında sorun çıkıyor. Tabi bunun tam tersiyle de karşılaşılabiliyor.

Ara ara yaşayanların deneyecekleri;

  • Cihazın günlerce kapatılmamasından dolayı sıkıntı çıkarabileceğini düşünerek kapat aç yapılması işe yarayabilir.
  • İnternete erişimde farklı kanallarla denemesi.
  • Güncellemelerin kontrol edilip yapılması.
  • Uyumsuz bir versiyonun çıkmasıyla erişimle alakalı problemlerin görülmesi. Böyle bi şeyden emin olanların önceki versiyonlara bakmalarını öneriyoruz.

WhatsApp bağlantı koptu sorunu

Sorun ilk oluştuğunda bağlantı koptu hatası şeklinde uyarı ile çıktı. Sonrasında gönderilen fotoğraf, video ve mesajlar beklemede kaldı. Sorun hem mobil hemde web üzerinden de görüldü.

BTK Başkanından WhatsApp sorunu için açıklama! Sayan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre genel servislerinde görülen teknik sorunlardan dolayı geçici bir kesinti oldu. Sayan açıklamasında aynı zamanda 2018′ de milli yazılımla gelebileceklerine de yer verdi.

WhatsApp mesaj gitmiyor erişim sorunu şu an için düzeldi. Eğer hala sorunla karşılaşıyorsanız telefonu kapatıp açınız. Farklı bir internet ağından erişim deneyiniz.

Unutmadan birde Web olan sürümle deneyiniz. Anlık kod okumada uyarı verdiğinde birde gizli sekmeden açarak test edelim.

WhatsApp bağlantı koptu nedir? Mesajlar gitmiyor!


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 21:15

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.