WhatsApp durumunu göremiyorum gizli mi

Andronova
3 Minimum Okuma

Birinin WhatsApp durumunu göremiyorum engellendim mi ya da durumunu gizledi mi? Akılları meşgul eden soruya yanıt veriyoruz. Hikayeler görünmüyor ve durum açılmıyor mu?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yüksek miktarlar ödenerek aldığı ve daha sonra değerine değer katılan uygulamanın günümüzde internet olupta kullanmayan pek yok diyebiliriz. Şu aralar milli yazılımların desteği gündeme gelmesiyle Bip uygulaması ön plana çıktı. Ağır ağırda olsa Bip’ e geçenlerin sayısı gittikçe artıyor. Tabi yine WhatsApp kullanımı devam ediyor. 🙂

WhatsApp geçen yıl hikayeler özelliğini yani durumu çıkardı. Durumda hareketli animasyonlar, GIF ve kısa videolar yayınlanabiliyor. Peki sizin durumunuz görünmüyorsa veya başkasının durumunu göremiyorum diyorsanız acaba soru nedir? Ya da kimde 🙂

WhatsApp birinin durumunu göremiyorum

WhatsApp’ ta birinin durumunu göremiyorum neden? Bu soruun bazılarının aklınızı baya bir meşgul ettiğini düşünüyoruz. Acaba beni engelledi mi? Bunu ancak başka bir WhatsApp hesabıyla bakarak anlayabilirsiniz. Evet kişi sizin hesabınızı engellemiş olabilir. Ya da kişi eğer durumunu gizlemişse yani durumu kapatmışsa tüm kişiler o kişinin durumunu göremez. Durumunu gizleyen kişiden başkalarının durumunu göremez. Tabi bazıları 3. parti uygulamaları deneyerek farklı kısıtlamalar yapabiliyor. Tabi çoğu uygulamalar ya virüslü ya da dolandırıcılık yöntemlerine hizmet ediyor. Bazılarıda reklamlardan yararlanıyor.

WhatsApp durumumu kimse görmüyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıdaki cevapla aynı zamanda durum gizlendiğinde neden durumun görünmediğine yanıt verilmiş oldu. Bazılarında cihazlarda kullanılan koruma veya gizleme yazılımları buna neden olabiliyor. Eğer durumu gizlemediyseniz ve durumunuz açıksa başka bir telefonda WhatsApp hesabınızı deneyiniz. Yüklenen uygulamaların çakışması veya gelen bir güncellemenin problem çıkardığı oluyor. 

Mevcut WhatsApp’ ı kaldırınız ve önceki versiyonlardan bir kaçıyla test edelim.

WhatsApp durumu göremiyorum çözümü

Durumumu göremiyorum neden? Durum kapatılmışsa ve gizlilikle alakalı ayarların cihaz üzerinden yapılandırılmışsa belki engel çıkarabilir.

Şunları bir deneyelim belki iş görebilir:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • “Ayarlar” olan bölüme giriniz.”Hesap” yazan yere dokununuz.
  • “Gizlilik” ve “Durum” ayarlarını kontrol ediniz.
  • Durum kısmından “Kişilerim”, “Şunlar hariç kişilerimle paylaş” ve “Sadece şu kişilerle paylaş” seçeneklerini kontrol edelim.

Kişilerimden kasıt telefon rehberindeki herkesle. Şunlar hariç dediği işte bu bölümden istediği kişinin durumunu görmesini engelleyebilir. Sadece şu kişiler dediği ise seçtiğiniz kişiler hariş hiç bir kişi durumumu görmesin. 

WhatsApp durumu göremiyorumbirinin durumunu göremiyorum nedenwhatsapp durum gizli mi

Kapalı olan durumlarda nasıl görüldüğünü soranlar oluyor. Yukarıda bahsettiğim 3.parti uygulamalarla bir ihtimalle bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Tabi kullananların ne gibi olumsuz şeylerle karşılaşabileceğini kestiremiyoruz. Verilerin başlarına ulaşması her daim akıllara gelecektir.


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 20:11

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir