WhatsApp görüntülü arama geldi yükle

Andronova
Yazar Andronova

WhatsApp görüntülü arama Türkiye için başladı. WhatsApp görüntülü arama simgesi yoksa arama yapamıyorsanız başka bir haberimizde bulunmakta.

Teknoloji destek

WhatsApp‘ ta görüntülü arama dönemi başladı. Güncelleme şuan tüm uyumlu Android ve iOS iPhone telefonlara geldi. Destekli modellerde kullanıma açıldı. 

WhatsApp nihayet görüntülü arama özelliğini Türkiye’ de başlattı. Dün itibaren başlayan güncelleme hızla yayıldı. WhatsApp’ ta görüntülü arama yapabilmeniz için görüşme yapacağınız kişide de WhatsApp’ ın son sürümü yüklü olması gerekiyor. 

WhatsApp görüntülü arama Türkiye için başladı

WhatsApp görüntülü arama ile ücretsiz arkadaşlarınız ve ailenizle ücretsiz görüşebilirsiniz. Aynı zamanda GIF özelliği içinde bazı yenilikler eklendi. WhatsApp görüntülü görüşmek için iOS iPhone cep telefonlarda yüklü olan işletim sistemi iOS 8 ve üstü olması gerekiyor. Android cihazlarda ise Android 4.1 ve üstü sürümler için geçerli.

​Telefonunuzda yüklü WhatsApp uygulamasına otomatik görüntülü konuşma özelliği gelmediyse, mevcut sürümü kaldırıp işletim sistemi resmi mağazasından ücretsiz WhatsApp son sürümü indirip yükleyip deneyebilirsiniz.

WhatsApp son sürümü indirmek için Android telefonlar için Google Play Store mağaza uygulamasından ve iOS iPhone telefonlar içinde App Store’ den ücretsiz indirebilirsiniz. Alternatif olarak whatsapp. com sitesinden indirebilirsiniz. Güncelleme otomatik olarak mağaza uygulamanızda çıkıyor.

Uygulamayı açınız. Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişinin profilini tıklayınız. Android telefonlar için aize simgesini tıklayınız ekrana “Sesli arama ve Görüntülü arama” çıkacaktır. iOS iPhone telefonlarda ise kamera simgesini tıklamanız yeterli.

WhatsApp arama çıkmıyorsa, simge veya arama butonu yok diyorsanız ya da görüntülü arama sırasında sonlandırma gibi arama sorunu oluşuyorsa haber altında yer alan yorum kısmına yazabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü arama geldi. Görüntülü arama nasıl yapılır?

WhatsApp görüntülü arama Türkiye

WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır?

Arama simgesi çıkmıyor ise bu konu için hazırladığımız bir başka yazımızı inceleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 10:06

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir