WhatsApp hata kodu 24 çözümü nedir

WhatsApp uygulamasını yüklerken hata kodu 24 sorunu ile karşılaştınız mı? Ya da kullanırken / uygulamayı çalıştırırken? Bu hata Android sisteminde uyumsuzluktan kaynaklanmakta.

Andronova

Bu hata, WhatsApp ART yüklendiğinde Android sürümünde bulunan hata nedeniyle kaynaklanmakta. Bazen güncellemeler yayınlandığında bug olarak geçen yani hatalar için yayınlanan sürüm.

Alınan uyarılaran biri “yükleme sırasında bilinmeyen hata oluştu hata kodu 24” ve bulunduğunuz bölgelerde ilk etapta çıkar ve sonrasında farklı yerlerde başkalarında görülebilir.

Sorunun çıkma nedenini yukarıda genel olarak bilgi vermiştik. Bu sorun com.whatsapp adlı dosyanın data / data / com’ da rehberde gizlenmiş olması.

WhatsApp hata kodu 24 çözümü için önbellek temizleme uygulaması denenebilir. Kesin çözümü için telefonu fabrika ayarlarına döndürmek gerekiyor.

Yani kısaca bu sorun sürümden kaynaklıdır diyebilirsiniz. WhatsApp, Google’ ye bu sorunu iletmiştir. Sorun Android 4.4.1 sürümünde görüldü. Başka sürümlerde de karşınıza çıkabilir. Büyük ihtimal eski Android sürümlerinde görülmekte. Sıfırdan ROM’ da atılıp denenebilir.

  • WhatsApp uygulamasını silip ön bellek uygulaması ile temizleyin.
  • Cihazı tamamen kapatıp açınız.
  • WhatsApp uygulamasının eski sürümlerinden birini yükleyin.
  • Sorun hala devam ediyorsa cihazı fabrika ayarlarına çevirin.

WhatsApp hata kodu 24 çözümü nedir


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:44

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.