Bluetooth SMART özelliği nedir nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Akıllı telefon modellerinde Samsung Galaxy serilerinde Bluetooth SMART bağlantısı yapabilmek için ne yapmalıyız? Bluetooth SMART bağlantısı nasıl kullanılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung firması ülkemizde ve dünyada en çok satan telefon modellerini çıkartan markalardandır. Mobil sektörünün gelişmesi ile birlikte ve gelen talep doğrultusunda yeni markalar bu sektörde varlığını göstermeye başladı. Fakat yeni çıkan modeller açıkçası bu sektörde zirve olan iki markayı tahtından sallayamamıştır. Bu markalar samsung ve apple’dır.

Samsung bu iki sıralama da 350 milyon gibi bir satışla birinci sırada bulunmaktadır. Şimdi bu kadar yaygın olarak kullanılan telefon modelinde Bluetooth SMART bağlantısının nasıl yapılacağını aşağıdaki başlık altında anlatacağız.

Bu özellik ile Galaxy model cihazlarınızdan herhangi biri ile (Samsung firmasının galaxy serisi ile ürettiği bir çok telefon modeli bulunmaktadır. Galaxy S, Galaxy Note gibi… ) farklı Bluetooth özellikli cihazlar ile bağlantı kurulumunda bu sistemi kullanabilirsiniz. Galaxy akıllı cihazlar ile bu Bluetooth özellikli cihazlar arasında oluşturduğunuz bağlantı ile istediğiniz veri akışını sağlayabilirsiniz. Bu iki cihaz arasında video, resim gibi dosyaları veya daha büyük dosyalarınızı veri kaybı olmadan kolaylıkla ve kısa sürede diğer cihaza aktarımını sağlayabilirsiniz.

Bluetooth SMART nedir nasıl kullanılır

Galaxy serili akıllı cihazlar ile diğer Bluetooth’lu cihazlar arasında bağlantı kurabilmek için “BLE” Bluetooth cihazınız için Google Play Storeden kullanmak istediğiniz cihazın firmasınınhazırlamıiş olduğu uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Burada şunu hatırlatalım cihazınızın markasını doğru belirleyip googşe play store android marketten doğru uygulamayı indiriniz. Eğer bu işlemi doğru yapmadığınız taktirde galaxy akıllı cihazınız ile Bluetooth cihazınız arasında doğru bağlantı yapamazsınız.

Uygulamayı doğru kurduğunuzu varsayarak yüklediğiniz uygulamayı çalıştırınız. Bağlanmak istediğiniz galaxy cihazınızın Bluetooth özelliğinide aktif etmeyi unutmayınız. Eğer örnek vermek gerekirde BLE cihazınızın markası SEMILINK INC ise, “Bluetooth Smart Scanner” uygulamasını kurmanız gereklidir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bluetooth SMART özelliği nedir nasıl kullanılır


Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 15:08

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir