WhatsApp Web masaüstü nedir?

WhatsApp masaüstü çok fazla kullanıma sahip olmasa da bazen önemli bir özellik olabiliyor. Örnek telefon ekranında sorun var veya aynı anda çoklu yazışmalarda can simidi olabiliyor.

Andronova

WhatsApp Web, uygulamanın internet tarayıcı sürümü. Web ortamında ister bilgisayardan ister mobil cihazlardan bir tarayıcı yardımı ile hesabına girebilirsiniz. Bunun için tarayıcı adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak erişim yapabilirsiniz. 

WhatsApp Web masaüstü ne demek?

WhatsApp Web masaüstü ne demek?

WhatsApp Web ile alternatif olarak yanınıza telefon olmadan sohbet edebilirsiniz. Bunun için bir kere telefondaki uygulamasından ilgili kodu taratmanız yeterli. Bu özelliğin en güzel tarafı bilgisayardan çalışırken aynı zamanda WhatsApp’ tan gelen mesajlara bakabilirsiniz. Ya da yazışabilirsiniz. Hem hızlı şekilde bakabilir hem de fotoğraf ve video paylaşımını çok rahat şekilde yapabilirsiniz. İsterdiğiniz paylaşımı da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.WhatsApp Web masaüstü için aynı zamanda bir bilgisayar programı da çıkarıldı. Yine aynı şekilde uygulamadan kamera üzerinden QR kodunu taratarak kullanılabiliyor. Tabi kamera çalışıyorsa. Aksi takdirde kullanım yapılamamakta. 

Uygulama bana göre gayet kullanışlı. En rahat kullanım direk tarayıcı üzerinden yapıyor olmak. Bu özellik bazen kötü niyetli kullanımlara neden olabiliyor. İzinsiz birinin hesabına erişmek isteyenler bu yöntemi çokça kullanmakta. 

WhatsApp Web açılmıyor gibi bir sorunla karşılaşırsanız en altta konuyla alakalı bir haberimiz mevcut. Bizimle iletişime geçebilirsiniz veya geliştiricisine mail gönderebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:49

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.