WhatsApp Web masaüstü nedir?

Andronova
1 Minimum Okuma

WhatsApp masaüstü çok fazla kullanıma sahip olmasa da bazen önemli bir özellik olabiliyor. Örnek telefon ekranında sorun var veya aynı anda çoklu yazışmalarda can simidi olabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp Web, uygulamanın internet tarayıcı sürümü. Web ortamında ister bilgisayardan ister mobil cihazlardan bir tarayıcı yardımı ile hesabına girebilirsiniz. Bunun için tarayıcı adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak erişim yapabilirsiniz. 

WhatsApp Web masaüstü ne demek?

WhatsApp Web masaüstü ne demek?

WhatsApp Web ile alternatif olarak yanınıza telefon olmadan sohbet edebilirsiniz. Bunun için bir kere telefondaki uygulamasından ilgili kodu taratmanız yeterli. Bu özelliğin en güzel tarafı bilgisayardan çalışırken aynı zamanda WhatsApp’ tan gelen mesajlara bakabilirsiniz. Ya da yazışabilirsiniz. Hem hızlı şekilde bakabilir hem de fotoğraf ve video paylaşımını çok rahat şekilde yapabilirsiniz. İsterdiğiniz paylaşımı da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.WhatsApp Web masaüstü için aynı zamanda bir bilgisayar programı da çıkarıldı. Yine aynı şekilde uygulamadan kamera üzerinden QR kodunu taratarak kullanılabiliyor. Tabi kamera çalışıyorsa. Aksi takdirde kullanım yapılamamakta. 

Uygulama bana göre gayet kullanışlı. En rahat kullanım direk tarayıcı üzerinden yapıyor olmak. Bu özellik bazen kötü niyetli kullanımlara neden olabiliyor. İzinsiz birinin hesabına erişmek isteyenler bu yöntemi çokça kullanmakta. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp Web açılmıyor gibi bir sorunla karşılaşırsanız en altta konuyla alakalı bir haberimiz mevcut. Bizimle iletişime geçebilirsiniz veya geliştiricisine mail gönderebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:49

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir