WhatsApp iletilemedi çünkü bu medya kullanılamıyor

WhatsApp iletilemedi hatası son zamanlarda ara ara karşılaşıyoruz. Bunun çıkmasında gelen pdf veya word docx dosyanın indirilmeden gönderilmek istenmesinden dolayı.

WhatsApp iletilemedi çünkü bu medya kullanılamıyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp uygulaması çünkü bu medya kullanılamıyor sorunu ile rahatsızlık vermekte. Hemen anlaşılmayan durum biraz kurcalandığında ortaya çıkmakta. Buradaki durum gönderilen dosyanın indirilmeden gönderilmeye çalışılması veya düzenleme ile açmak istendiğinde çıkabiliyor. Örnek gelen pdf dosyasında indirme işareti ile karşılaşacaksınız. Bu simge çıkıyorsa dosyanın telefona indirilmediği anlamını taşır.

Boyutu yüksek olan paylaşımlarda indirilmesi bağlantınızın hızına ve cihazın donanımına göre uzun sürebiliyor. Kişi acilen işlem yapmak istediğinde beklemediği zamanlarda hata mesajıyla karşılaşıyor. Lakin çoğulukla indirme simgesine veya dosyaya dokunulmadığından dolayı inmemiş bir şey üzerinde oynama yapılamıyor. 

WhatsApp iletilemedi çünkü bu medya kullanılamıyor hatası alanların denemesi gereken bir kaç seçenek şunlar:

  • İndirmenin tamamlandığını kontrol ediniz.
  • İnternet problemlerine dikkat ediniz. Sık işlem yapılmışsa belki engellenmiş olunabilir ve başka bir bağlantıyla sorun çözülebilir.
  • Telefonun kapatılıp açılması ya da yer yetersizliğinden dolayı bir şeyleri silerek sorunsuz işlem yapılabilir.
  • İnternet bağlantısında 3G' ye geçmek çözüm getirebilir.
  • Geçici sorunlarda ya da sık yapılanlarda herhangi bir şey yapılmadan beklenmesi önerilebiliyor.

Yukarıdakilerin fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Devam edenlerin başka bir telefonda hesap doğrulamasını yapıp test etmelerini öneririz. Yani mevcut cihazdan WhatsApp' ı silmeyiniz sadece başka cihaza kurup doğrulama sms yapılarak test edilebilir. 

Bir diğer durumda kullanıcıların hepsinde veya bir kısmında böyle bir durumla karşılaşılması. Bu da sunucuyla veya yapılan bir güncelleme sebebi ile çıktığı anlamını taşır. Tabi gelen dosya kişi indirmeden karşı taraftan silinmişse yine böyle bir durumun çıkması mümkün. 

WhatsApp iletilemedi çünkü bu medya kullanılamıyor

Yukarıdaki uyarının bizde çıkmasının temel sebebinin gelen dosyanın indirilmeden gönderilmeye çalışılması. Biriyle paylaşmak istediğinizde izin vermeyen yapının önce sizin telefonunuza inmesi gerekiyor. Eğer indirmenize rağmen hala problem yaşatıyorsa bilin ki o an için bir şeylerin ters gittiği anlamını taşıyor. Tüm kullanıcılarında veya belli bölgede olanlarda görülebilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 02:31