WhatsApp para transferi Türkiye' ye ne zaman gelir?

WhatsApp uygulaması üzerinden para transferi testlerine başladığını duyurmuştu. Bu testler şu an Hindistan' da yapılmakta ve para gönderme uygulaması Türkiye' ye gelmesi uzun sürebilir.

WhatsApp para transferi Türkiye' ye ne zaman gelir?
müşteri hizmetleri

WhatsApp' ın yeni ödeme sistemi WhatsApp Pay' ın testleri devam ediyor. Araştırma ve geliştirmenin yapıldığı ülke Hindistan. Birleşik ödeme arayüzü yani UPI kullanılarak gerçekleştiriliyor. 

Digital ödeme sisteminin entegre edilerek kullanıma başlanacağı WhatsApp Pay, teslerin olumlu gitmesi ile dünya genelinde kullanıma açılacak. Tabi bu süreç biraz uzun olacak. 

WhatsApp Pay beta aşaması bu yıl tamamlanacak. Kademeli olarak bazı ülkelere açılacak. Dünya genelinde kullanımı çok uzun sürebilir.

Artık sohbetlerinizi yaptığınız WhatsApp' dan para gönderebileceksiniz. Hayatı daha da kolaylaştıran teknoloji, yanında hem olumlu hemde olumsuz yanlarını da getirebiliyor. Para transferi için alınacak güvenlik önlemleri ne kadar güvenli olacak! Telefona bulaşmış bir virüs bu erişime ulaşabilecek mi? Evet bu soruları da yakında soracağız...

WhatsApp para transferi Türkiye' ye ne zaman gelir?

WhatsApp Pay ödeme sistemi için şu an için çok fazla detay bulunmuyor. İlk önce banka hesabınızı WhatsApp Pay' a bağlayacaksınız. Bu işlemde de yine telefon numarası üzerinden doğrulama yapılacak. Sonrasında banka kartını ekleyip onaylayacaksınız. WhatsApp para transferi işleminde onay adımlarından geçtikten sonra para karşı tarafın hesabına ulaşacak.

WhatsApp para gönderme testleri kısıtlı sayıda kullanıcı üzerinden test edilmekte.  

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:59
müşteri hizmetleri
YORUMLAR