Windows 10 yayınlandı! Hemen indir!

blank

Microsoft kullanıcısının uzun zamandır bekledikleri yenilenmiş çoklu platform destekli Windows 10, resmen güncellemeye açıldı. Windows 7′ den ücretsiz geçiş ve yükleme.

teknik destek

Windows 10 nihayet kullanıcılarıyla buluştu. Windows 7 veya Windows 8.1 yüklü bilgisayarlar ücretsiz güncelleme ile Windows 10′ a sahip olabilirler.

Microsoft’ un son çıkardığı 10′ dan sonra artık yeni bir işletim sistemini çıkarmaması beklenen veya şimdilik uzun bir zaman çıkarmayacağı tahmin edilen son sistemi için çokca bahsettiği yeni sürümünü indirmeye açtı. Windows 10 indir birde siz deneyin…

Microsoft artık bireysel olarak 10 sürümünden başka bir sürüm çıkarmayı düşünmüyor. Bu sürümü geliştirmeyle uğraşacak. Daha fazla sürüm çıkarmak daha fazla destek isteyeceğinden bir sistemle devam etmek daha mantıklı oluyor. Kurumsal sürümlerde destek hizmeti devam edecek.

Windows 10 nasıl yüklenir?

Denetim Masası  / Windows Update kısmından ya da Windows’ un mağaza uygulamasına girip güncelleştirme denetleme ile 10 kurulumunu başlatınız.

Yukarıdaki işlem için öncelikle rezervasyon işlemini daha önce yapılmış olması gerekiyor. Windows 10 dosya boyutunun 3 GB, bilgisayarda min. bu yer olması ve stabil şekilde kullanmanız içinde önerimiz hard diskte 15 GB boş bir yerin olması gerekiyor.

10 Kurulum dizini C:$Windows. veya …~BT olabilir. Otomatik güncellemesini açtıysanız, önceden Windows 10 indirilmiş olabilir diye ne olur olmaz klasör kontrolünü yapınız.

Windows 10 yayınlandı! Hemen indir!
Windows 10 yayınlandı! Hemen indir!

Windows 10 ISO indir

Temiz sıfırdan bir Windows 10 kurulumu yapmak istiyorsanız ve flaş disk ile kurulumu yapmak istiyorsanız, o zaman Windows 10 Pro (Professional) ya da Windows 10 Home versiyonun ISO dosyasını indirin ve yeni kurulumla devam edin. İşlem için gereken şunlar;

  • İlk önce minimum 4 GB diskte yer olması gerekmekte. İsternilirse flaş bellekler ya da harici bir sürücü denenebilir.
  • Microsoft’ un medya oluşturmada kullandığı aracını ya da Rufus tarzı ISO formatlı dosyayı USB disklere başlangıç diski olarak oluşturmak için program kullanılabilir. Windows 10 ISO’ yu otomatik olan media diski yazılabilir. 
  • Windows 10 kurulumundan önce Windows ürün anahtarı hazır olsun. Yani (TTTT-xxxxx-….) gibi yazan anahtar. Lisans anahtarını öğrenmek istiyenler yani bilmeyenler Komut istemi ile sorgulayabilirler. Bunun için çalıştır’ a cmd yazarak açılan siyah satıra (wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey) yazığ enterleyın.  

Windows 10 ISO dosyasını indirme adresi microsoft.com/en-us/software-download/windows10

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!