Windows 11 ekran kartı sürücüsü ünlem sorunu

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Windows 11 ekran kartı güncelleme sırasında ünlem sorunu yaşıyor musunuz? Her dönem bilgisayarda sürücü yükleme sorunu yaşanır ve doğru sürücüleri bulmak için çok uğraş veren kullanıcılar oluyor. Bu içerikte genel güncelleme bilgisine ve sürücüde ! hatasından bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Windows 11 ekran kartı güncelleme için var olan seçenekler incelenerek çeşitli düzenlemeler yapılır. Cihazların güncellenmesi daha hızlı ve pratik kullanımlar için önemli bir yere sahiptir. Seçilen tüm kategoriler arasında bağlantı kurularak seçenekler incelenir.

Bilgisayarın güncellemesi için var olan tüm yenilikler gözden geçirilir. Yeniliklerin alan içine yansıtılmasına özen gösterilir. Kaliteli bir dijital aşama süreci için öncelikli olarak yapılması gerekenler için planlama seçeneği sunulur.

Windows 11 ekran kartı ünlem sorunu

Ekran kartında ünlem sorunu genellikle doğru sürücünün kurulmamasından kaynaklıdır. Tabi sürücü çakışmaları göz önüne alındığında farklı uyarı simgesi de karşınıza çıkacaktır. Burada sorunlu aygıtın sürücüsünü kaldırarak sistemi yeniden başlatıp gerekli kontrolleri yapmamız gerekiyor.

Windows 11 ekran kartı güncelleme öncelikli olarak verilerin depolanması ve güncellenmesi için son derece önemlidir. Etkili olan çözüm yöntemlerinin kullanılması Windows 11 için önemli bir detaydır. Ekran kartı güncellemesi için gerekli olan işlem basamakları kontrol edilir.

Cihaz yöneticisi sekmesi kontrol edilerek aygıt yöneticisi kısmına gelinir. Bu sayede ilk işlem basamakları uygulama kısmına eklenir. Var olan cihazların isimleri görülerek etkili olan yöntemler kullanılır. Hangi cihazın güncellenmesi isteniyorsa seçimi yapılır ve böylelikle ilk aşamalar geçilmiş olur.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Windows 11 driver ünlem sorununa yönelik çözümler

Windows 11 sürücü ünlem sorununda önce ilgili aygıta sağ tıklayıp kaldır yapmamız gerekiyor. Sonra donanım değişikliklerini taramayı çalıştırıp anlık düzelme var mı incelememiz gerekiyor. Baktınız yine aynı uyarı ekrana geliyor o zamanda aşağıya eklediklerimizi denersiniz.

  • Denetim masasından program ekle kaldır alanında ekran kartı programı kurulu ise kaldırıp sistemi yeniden başlatalım.
  • Doğru sürücüye sahip olduğumuzdan emin olalım. Gerekiyorsa önceki bir sürücü versiyonunu bulup onla deneyelim.
  • Çekirdek oluşumları varsa aygıt yöneticisi alanından kaldırın.
  • Sürücü kalıntılarını temizleyin. Duruma göre yardımcı bir programla bu işlemi yapın. Artı kayıt düzenleyici temizlemesi içinde bir yardımcı araç kullanın. Oradan da sürücü kalıntıları temizlenmiş olacak.
  • Otomatik sürücü bulma programlarından faydalanın.
  • Duruma göre sistem geri yüklemeden faydalanırsınız. Örnek sorunun olmadığı bir tarih seçilerek o tarihe dönülmesi çözüm sunacaktır.
Windows 11 ekran karti surucu
Windows 11 ekran kartı sürücüsünde ünlem sorunu

Windows 11 ekran kartı güncelleme niçin yapılır?

Ekran kartı güncelleme için var olan ekran kartı uygulamaları güncellenir. Güncellenen ve yeniliği alana yansıtılan tüm seçenekler için yeni sürümler getirilir. Yeni sürüm seçenekler için var olan işlemler arasında bağlantı kurulur. Ayarlar kısmından hangi cihazın ekran güncellenecekse açığa çıkarılması sağlanır. Cihazların kontrol aşamasında yenilenmesi ve bu sayede düzenlenmesi sağlanır. Güncel olan tüm içerikler yansıtılarak otomatik sürüm özelliği kullanılır. Var olan tüm seçenekler kontrol edilerek güncellemeler yapılır ve aygıt sürümü inceleme altına alınır.

Sürücünün güncellenmesi için çeşitli aşamalardan geçilmesi sağlanır. En çok kullanılan yedekleme ve güncelleme kriteri için çeşitli incelemeler yapılır. Yedek depo haline getirilen tüm veriler için etkili yöntemler kullanılır. Windows 11 için ekran kart güncellemesi seçilerek yenilikler gözden geçirilir. Yeniliklerin uygulama alanına dahil edilmesi ile birlikte çeşitli  basamaklar kontrol edilir. Sürücünün güncellenmesi ve daha hızlı hale gelmesi için etkili olan yöntemler kullanılır. Ekran kartı güncellemesi için sürücünün aygıt niteliği kontrol edilir.

Windows 11 ekran kartı sürücü sorunu ve Windows 11 sürücüde ünlem hatasına yönelik yukarıya eklediğimiz seçenekler kesinlikle size bir yol sunacaktır. Aynı zamanda Windows 11 sürücüler nasıl yüklenir adlı haberden de faydalanmanızı öneririz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir