Xiaomi MI-3’ten Bir Varmış Bir Yokmuş!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Dünyanın en büyük 3. cep telefonu üreticisi konumuna ulaşan Xiaomi global pazara açılmadan evvel uzak doğuda moral depolamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Android Başkan Yardımcısı Hugo Barrra’yı şirkete CEO olarak atayan Xiaomi, yeni ürünleri ile ilgili umut verici girişimlerde bulunmaya Global pazarda yer alacağını açıklayarak devam etmişti.

2014 yılı içinde Türkiye’nin de içinde bulunduğu 10 farklı ülkede satışa başlayacak olan firma Çin’de yaptığı her ürün ile olay olmuştu. Xiaomi’nin en büyük artılarından birisi ROM işi ile uğraşanların çok iyi bildiği MIUI arayüzünün geliştiricisi olmasıdır. Bu arayüz Android ekosistemindeki en hızlı arayüz olarak gösterilmektedir.

Firma en son telefonu MI-3 ile büyük bir beğeni toplamış ve kullanıcılardan olumlu not almıştı. MI-3 K1 Tegra 4 platformunu (32 bit) kullanan da ilk mobil cihaz olmasıyla birlikte dikkat çeken bir ürün oldu. Bu telefonu firma Malezya’da satışa sundu ve sunmasıyla birlikte tüm stoklar 17 dakika içinde tükendi. Firmanın en yetkili isimleri Lin Bin ve Hugo Barra’nın ortaklaşa lansmanını yaptığı MI-3 rekor sayıda satış gerçekleştirerek yeni pazarlara yol almaya hazırlanıyor.

Tegra 4 vs Snapdragon 800AB

Telefonun fiyatının 280 dolar olduğunu hatırlattıktan sonra neden bu satış rekorlarının yaşadığını sanırım daha iyi anlayabiliriz. Aynı özellikteki telefonların ülkemizde 2200 ve 2500 TL’den satıldığı düşünüldüğünde kullanıcıların in’li telefonlara neden rağbet gösterdiğini anlayabiliyoruz. Bu konudaki öngörümüz ise 2018 yılı içinde tüm büyük firmalar ya satılacak yada yerlerini Çin’li firmalara bırakacaklar; çünkü kimse 280 dolarlık telefonun zamanında kendilerine 650 dolardan satıldığını unutmayacaktır!

Aşağıdaki videoda MI-3’ün resmi videosu olup mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

5GJQEAz2DNY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir