Xiaomi Mi TV ilk kurulum ekranı dil ayarları

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Xiaomi mi televizyon ilk kurulum ayarlarının yanı sıra dil ayarları, Bluetooth, kanal arama, ekran ayarı ve kablosuz kurulum gibi kısımlar ilk bölümden sonra geliyor.

Sponsorlu reklam

Xiaomi televizyonları ülkemizde yavaş yavaş yayılmaya başlandı. İnce ekran tasarımı, 4K, OLED ve güçlü donanımlı TV modelleri uygun fiyatlarla satışta. Tasarım tarafında önemli çalışmalar yapan şirket aynı zamanda yazılım kısmında arayüzde farklı bir yapıya sahip. Bu markayı çoğunlukla cep telefon pazarında karşımıza çıkıyor ve çok satanlar arasında mobilde ilk beşte yerini alıyordu. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yine Çin şirketlerinden biri olan Xiaomi önemli rakiplerin arkasından sağlam adımlarla geliyor. Düne kadar pek yüzüne bakmayanlar şimdilerde adımdan söz ediyor. Bu şirketin teknoloji alanında çok çeşitli ürünleri yer alıyor ve dünya pazarında ciddi büyüme yakaladı. Liderler arasında gelen markanın bize göre sonu belki de Huawei’ e benzerlik gösterebilir. Malum Amerika rakibine bir yere kadar tahammül gösterir.

Sponsorlu reklam

Xiaomi TV ilk kurulum ekranında şunlar yer alıyor:

  • Karşılama ekranında patchwall yazısından sonra “Insert the battery” yani kumandaya pil takılması ve orta tuşa basılması öneriliyor.
  • WiFi bağlantısı için ağın seçilmesi ve “Enter password to connect to iball baton” ile şifrenin girilmesi isteniliyor.
  • Update şaretli şekilde next ile devam ediyoruz.
  • Ekrana TV, HDMI 1 2 3  VE AV seçenekleri açılacak.
  • Biraz aşağıya iniyoruz “Multimedia p”, “Settings”, “Gallery” ve diğer bölümlerle karşılaşacaksınız.
  • “General settings” bölümüne girerek “Auto play, wallpaper, language” (Dil ayarları) seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
  • Keyboard ile klavye ayarlarını yapılandırabilirsiniz.  “Device Bluetooth” kısmına girip kumanda tanıtımı veya cihaz bağlayabilirsiniz.
  • Güvenlikle ilgili kısım security ve ekran ayarlarından sorumlu alan display üzerinden de işlem yapabilirsiniz.
  • Televizyon özellikleri hakkında kısmı “About TV” alanında bulacaksınız. Burada “Storage information” alanında depolama alanını göreceksiniz. Toplam alan ve kullanılan disk alanını göreceksiniz.

Xiaomi Mi TV ilk kurulum ekranı dil ayarları

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Xiaomi Mi TV dil ayarları


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 12:35

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak