Xperia Z3 Launcher Android 4.2 üstü Xperialar için Portlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony; geçtiğimiz Çarşamba Xperia Z3 telefonunu piyasaya sürmüştü. Z2 üzerine işlemci ve tasarım geliştirmeleri içeren model fazla değişiklik sunmuyordu. 6 ayda bir amiral gemi modelini yenileyen Sony’nin fazla değişiklik sunması teoride mümkün değil zaten. Bugün ise Xperia Z2 ve diğer xperia sahiplerini sevindirecek bir olay yaşandı. Xperia Z3’ün; launcher ve tüm widgetları, Android 4.2 ve üstü sürümlere sahip tüm Xperia telefonlar için kullanılır hale getirildi.

teknik destek

Launcherı kullanmak için root yetkisi gerekmediği için tüm xperia sahipleri deneyebilir. Port şimdilik Android 4.2 ve üstü xperia cihazlar için olsa da 4.1 için de çalışmalar başlamış durumda. Hatta Xda forumlarında Android 4.0 üstü sürüme sahip cihazlar için de ufak bir umut var deniyor. Root yetkisine sahip olmayan cihazlarda şeffaf navigasyon barı ve stok widgetlar çalışmayabiliyor.

z3 launcher

Launcherda göze çarpan ilk değişiklik ekranın üst kısmında sabit google arama barının bulunması. Ayrıca ikonlar da biraz büyümüş gözüküyor. Genel olarak launcher tasarımına dikkat edilirse, Google’un Android L sürümü ile ortaya sunduğu “Material Design” esintileri de görülebiliyor.

z3 launcher

Launcherı yüklemek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Aslında 2 yol bulunuyor. Bunlar sırasıyla:

1) Dosya yöneticisinden system/app klasörüne girip Home.apk dosyasını (önce yedeğini alın) yeni Xperia Z3 Home.apk si ile değiştirin.

2) Root yetkisine sahip olanlar ise superuser kullanarak Home.apk yi system/app klasörüne gönderebilirler. Tabi izinleri rw-r-r olarak vermeniz gerekiyor.

Unutmayın, launcherın çalışması için Xperia frameworkü gerektiğinden Sony xperia harici telefonlarda çalışmayacaktır. Ayrıca root yetkisine sahip olmayanlar orijinal home.apk yedeği almazlar ve Z3 Launcher home.apksini silerlerse “zorla durduruldu” hatası alabilirler. Launcher’ı indirmek ve daha fazla detay öğrenmek

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın