YouTube resim içinde resim nedir nasıl kullanılır

blank

YouTube resim içinde resim Android' e geldi. iPhone için henüz bilgi bulunmuyor. Türkiye kullanıcılarına ulaşması zaman alabilir. YouTube resim içinde resim nasıl kullanılır?

teknik destek

YouTube resim içinde resim Premium için geçerli bir özellik olarak karşımıza çıkmıştı. Geçen yıl Amerika’ da normal kullanıcılarında kullanımına açılmıştı. Yeni gelen bir bilgide dünya geneli kullanıcılarına bu özelliği açıyor. Avrupa’ da bazı ülkelerde kullanımı başlayan PiP Türkiye içinde yakında başlar.

YouTube, ücretli abonelikle verilen PiP hizmetini tüm kullanıcılarına vermesinin nedeni az sayıda kullanıcısının kullanıyor olması mı yoksa rekabet için yeniliğe gitme gereğimi duydu. Evet ücretsiz olarak Twitter ve hatta WhatsApp dahi bu modu kullanıma sunarken YouTube nasıl hala ücretli hizmetinde tutabilirki. 

YouTube resim içinde resim, arka plandayken videoyu yeni bir pencereden izlemeyi sağlayan özelliğin adı. Yani video bir kenarda açık ve siz telefonda başka işlemler yapmaya devam ediyorsunuz. Uygulama arasında geçişlerin devam etmesine olanak sağlıyor. Video izlemeye devam edip başka işleri de yapabileceksiniz. 

YouTube resim içinde resim nedir nasıl kullanılır

YouTube resim içinde resim nasıl kullanılır?

Video açıkken menü tuşuna dokunmanız yeterli olacak. PiP özelliğini uygulamanın ayarlarına girerek açabilir veya kapatabilirsiniz. İlk Android cihazda kullanıma başlanan bu özellik bakalım iPhone’ a ne zaman gelecek?

YouTube fotoğraf içinde fotoğraf olarak’ ta diyebileceğimiz özelliğin desteklediği telefonlarda Android sürümü olarak Android 8.0 ve daha yeni sürümler istenecek. Artık zamanla çoğu özelliği kullanabilmek için Android Pie şartı getirilebilir.

Resim içinde resim olmuyor mu? Resim içinde resim destekleyen telefonlar için Android’ den örnek verdik ama iPhone için iOS sürümü belli değil. Onun içinde beklentimiz iOS 11 ve üstü olacağı. Android 7 ve altı veya iOS 10 olan iPhone’ lar belki yardımcı uygulamalarla kullanılabilir. Örnek program Youtube Vanced…

Uyarı! Yardımcı uygulamalarda çoğunlukla reklamlar olmakta. Bazıları ipin ucunu kaçırabiliyor. Bazılarında ise reklam virüsleri denen durumlar görülebiliyor. Yani istemsiz reklamların açılaması.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!