4 Haneli numaralara mesaj atamıyorum gitmiyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

4 Haneli numaralara mesaj atamıyorum sorunu yaşayanların çoğunda neden aynı oluyor. Hizmetin kapalı olmasından dolayı arama yapılamıyor. Yanlış numara çevirdiniz veya arama sonlandırıldı hatası alabiliyorsunuz. 4 Haneli numaraya mesaj gitmiyor

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

4 Haneli numaralarda “Başarısız SMS, tekrar dene eve ücretlendirmeye neden olabilir” hatası ekrana gelebilir.

Öncelikle dünya da bulunan ülkelerin hemen hemen hepsinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. Çeşit çeşit, marka marka bir sürü akıllı telefon modeli vardır. Ancak 4 haneli numaralara mesaj gönderememe işlemi özellikle belli başlı markalarda çok fazla olduğu görülmektedir.

Aşağıda hem 4 haneli numaralara SMS gitmiyor sorunu için öneride bulunduk hem de tüm yönlere mesaj gitmeme sorunu için. Bunların dışında ilgili operatör müşteri hizmetlerini arayarak kısıtlama olup olmadığının kontrolü yapılabilir. Sorun yok gibi görünüyorsa çağrı merkezinden inceleme kaydı açtırın.

NOT: İşlem yapmadan önce hattınız başka bir cep telefonda deneyiniz.

4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor

Çıkan aksaklık özellikle bir marka olarak söyleyemeyiz. Lakin hizmet açılmışsa çözümde neler yapılacağından söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung çeşit açısından daha çok kullanım oranını sağlıyor. Peşinden Huawei ve sonrasında iPhone geliyor diyebiliriz. Tabi bu sıralama yıl yıl değişebilir.

Büyük şirketlerin önemli ve çok fazla satılan markalarında da durum bu şekilde. Telefona mesaj hakkı, internet hakkı ya da konuşma hakkı gibi şeyler yapmak için, hatlara ait olan 4 haneli numaralara kolayca mesaj göndererek sahip olunmaktadır. Fakat bazı telefonlar da bu mesaj gittiğinde hata vermekte bir türü istenilen paket yapılmamaktadır.

Bunun yerine kullanıcılar mecburen ya bir bayiye ya da telefondan müşteri hizmetlerini arayarak oradan yapabilmektedir. Herkesin bildiği gibi telefonla arayıp bir şey yapmak işkence gibi olmaktadır. Çok fazla zaman kaybetmek ve hatalı bir işlem yapıldığında en baştan almak gerekmektedir. Bu yüzden kullanıcılar 4 haneli numaralara mesaj göndererek kolay bir şekilde yapmak derdinde olurlar.

4 Haneli numaraya sms gitmiyor çözümü

Öncelikle ayarlar kısmına daha sonra da uygulama yöneticisine girilir. Uygulama yönetici içerisinde bulunan mesajlar kısmına girilir. Orada bulunan Premium SMS gönder kısmına tıklanır ve daima izin ver butonuna tıklayarak Samsung kullanıcılarının bu şekilde hatadan kurtulabilir. Sonra kolayca mesaj atılıp paket yapılabilir ya da paketten ne kadar kaldı ise onu öğrenilebilir.

Xiaomi kullanıcılarına da daha önce mesajlarla alakalı bir içerik hazırlamıştık.

Android 8 ve Android 10 modellerde uygulamalarda mesajlarda yer alan izinler bölümünden izinleri kontrol ediniz. Kapatıp açınız. Sonra varsayılanları sil yazısına dokunun.

Örnek görsellerin Samsun J7 Pro versiyonundan alındığını belirtelim. Yanlış hatırlamıyorsak ekran görüntüsünü Android 9.0 versiyonu kullanılırken alındı.

4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor vodafone
4 Haneli numaralara mesaj atamıyorum gitmiyor
4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor türk telekom
4 Haneli numaralara mesaj gitmiyor

Yardımcı uygulamalardan yararlananların bunları durdurarak denemelerini öneriyoruz. Bu alanda olan programların durdurulması işinize yaramadıysa belki de farklı bir programın buna neden olması mümkün. Etkileme durumlarını daha önce görmüştük.

Operatörlerde mesaj gönderim sorunu yaşayanlar

Eğer hiç bir yöne mesaj gitmiyorsa operatör mesaj merkez numarasını kontrol ediniz. Turkcell mesaj gitmiyor sorunu için merkez numarası faturalı hat+905329010000, faturasız hat +905359010000, Türk Telekom içinde +905598008000 ve Vodafone mesaj gitmiyor diyenlerin girmesi gereken numara +905429800033

  • Mesajlar bölümüne girin,
  • 3 Noktaya dokunun,
  • Açılan seçeneklerde ayarlar yazısına geçin,
  • Diğer ayarlar ve metin mesajlarına girip gerekli bölüme girerek gerekli alanı doldurunuz.
turkcell mesaj gitmiyor
Mesaj merkez numarasının kontrol edilmesi

Normal yollarla ilgili alana ulaşmaya çalışanlarda farklı menüler açılacağını söyleyebiliriz. Tabi güncel versiyonlardan sonra bu yine değişeceğini düşünüyoruz.

vodafone mesaj gitmiyor
SMS ayarlarına ulaşacağınız alan

İlgili alana ulaşana kadar baya bir alana girildiğini görüyorsunuz. Bu durumun değişmesi mümkün. Zamanla çıkarılan sürümlerden sonra daha kısa adımlarla ulaşabileceğinizi düşünüyoruz.

türk telekommesaj gitmiyor
Diğer ayarlara geçiniz
sms gitmiyor
Metin mesajlarının alanı
mesaj neden gitmiyor
Mesaj merkezi alanına girmek için ilgili alan

Yapılandırma ayarlarından sonra kapat aç yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Mesaj merkez numarasını gireceğim alan açılmıyor veya çıkmıyor diyenlerin yazılımını kontrol etmelerini öneriyoruz. Kapat aç yapılmasına rağmen çıkmıyorsa o zaman sıfırla veya fabrika ayarına döndürünüz.

Daha büyük sıkıntılarda yazılım güncellemelerinin iş görememesi halinde birde yeniden kuruluma yönelebilirsiniz. Yine de bir uzman desteği almanızı önerebiliriz. Belki kaçırdığımız bir şeyler vardır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir