5 Kameralı Nokia 10 özellikleri

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

HDM Global tarafından piyasaya çıkarılacak olan Nokia 10 modelinde firma 5 adet kamera kullanmaya hazırlanıyor. Peki firma bu modelinde bu kameraları nasıl kullanacak ?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

HDM global tarafından satın alınan Nokia firması efsane olduğu dönemlere tekrar dönebilmek için çalışmalarını devam ettiriyor. HDM global firması Nokia markasını efsane dönemine döndürmek için çalışmalarını yaparak piyasaya en iyi akıllı telefonlar üretmeye çalışıyor. HDM global Nokia 10 modelinde beş adet kamera kullanmayı düşünüyor. Teknoloji haberleri

Şimdi birlikte beş kameraya sahip olacak olan Nokia 10 telefonunu birlikte incelemeye başlayalım. Geçtiğimiz günlerde HDM Global firması beş kameraya sahip olacak olan Nokia 10 telefonun duyurusunu yapmıştı. Şimdi ise Nokia 10 modelinin nasıl beş kameraya sahip olacağını gösteren çizimler ortaya çıktı.

Nokia 10 özellikleri

5 Kameralı Nokia 10

Güvenilir bir kaynak tarafından ortaya çıkarılan görsellere göre Nokia 10 telefon modeli Nokia 9 telefon modeline oldukça benzerlik göstermektedir. İlk bakışta bir çok telefonda görmeye alıştığımız çift kamera sistemine sahip gibi gözükse de aslında detaylı baktığımızda bu kameralardan daha fazla kameranın telefonda yer aldığını görmekteyiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kamera konusunda her zaman oldukça iddialı çalışmalar ortaya koyan Nokia ilk olarak  Pureview 808 ile 41 megapiksellik bir telefon modelini piyasaya çıkarmıştı.

41 megapiksel bir kameraya sahip olan modeli Lumia 1020 olarak piyasaya çıkaran firma daha sonrada modelini değiştirerek sürdü. Nokia 10 telefon modeline baktığımızda ise çift kamera kullanıldığını görmekteyiz fakat günümüzdeki telefon modellerinden farklı olarak ikinci kamerasının değişebiliyor olmasıdır. Böylece sabit bir kameranın yanısıra ikinci kamerası değişen lenslere sahiptir. Bu değişen lensler sayesinde telefon oldukça profesyonel çekimler yapabilir, istediğiniz kalitede resimler çekebilirsiniz. Elbette bu telefonla ilgili tüm detaylar ortaya çıkmadı. Nasıl bir çalışma şeklinin olacağı ve bu ikinci kameranın nasıl lensleri değiştireceği ise uzmanlar tarafından tam olarak bilinmemektedir. Fakat ilerleyen günlerde telefonun resmi tanıtımı yapıldığında bu detaylar gün yüzüne çıkmış olacak.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 14:08

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak