7-inç Tablet, Android Kullanıcıları için En Popüler Boyut

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

birlikte en önemli dijital asistanımız görevini üstlenmekte. Gün geçtikçe gelişen teknik özellikler, tabletleri neredeyse PC seviyesine getirmekte ciddi hamleler oluşturuyor. Son dönemlerde hızla artan tablet satışlarına paralel olarak bilgisayar satışlarında da ciddi anlamda düşüş yaşanmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak mobil telefonlar için tasarlanan Android, daha sonra tabletlere uyarlanmış ve günümüzdeki tabletlerin neredeyse yarısında Android işletim sistemini görür olduk. Geçtiğimiz yıl Google I/O etkinliğinde Nexus 7 ile birlikte kullanıcılara 10-inç boyutunda tabletlere gösterdiği yoğun ilgiyi bir anda 7-inç segmentine göstermeye başladı. Devam eden süreçte birçok üretici aynı boyutta bütçe dostu çözümler sunmaya devam etti. Bakıldığı zaman yeni yılda da en fazla 7-inç boyutlu tabletler karşımıza çıkmakta.

media 16956

Android ekosisteminde tablet ve telefonlar için uygulama geliştirici konumunda yer alan Animoca, 978 bin kullanıcının verilerine dayanarak Android platformunda en popüler tabletlerini ortaya çıkardı. Listenin ilk 6 sırasında yer alan tabletlerden 5’inin 7-inç boyutunda olması, söz konusu ekran boyutunun ne denli popüler olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Listenin bir numarasında Galaxy Tab 2 7.0 yer alırken, tabletin tüm platformdaki kullanım oranı ise %118 seviyesinde. Listenin ikinci sırasında yine Samsung cephesinden 10.1-inçlik bir ekrana sahip Galaxy Tab 2 10.1 yer almakta. Devam eden listede Amazon Kindle Fire, Amazon Kindle Fire HD, Galaxy Tab ve Nexus 7 yer alıyor.

2013 yılında da CES ve MWC 21013 etkinliklerinde 8-inç ekran boyutunda sahip Galaxy Note 8’in yanı sıra 7-inç boyutlu birçok tablet kullanıcıların beğenisine sunuldu. Taşınabilirlik noktasında büyük kolaylık sağlayan 7/8-inç segmentinden tabletlere önümüzdeki süreçte de birçok model eklenecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak