Acer Iconia B1-711 internet ayarları nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Acer Iconia B1-711 tabletlerde internet ayarları nasıl yapılır ? Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G 3G internet ayarları. Erişim noktası, apn, apn türü, proxy ve kullanıcı – şifre ayarı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Acer markası bilgisayar ve notebook üretiminde olan tecrübesini mobil cihazlarda da kullanarak tablet üretimine başlamıştır. Akıllı telefonları bir adım ötesi dediğimiz tabletler artık cep telefonları gibi hayatımızda yer almaya başladı. Artık bilgisayarlarımızın yerine işyerinde işlerimizi evde internette gezinmeyi tabletler aracılığı ile yapmaya başladık. Tabiki bunun böyle olmasının en önemli sebebi taşınabilir olması yani mobil cihazlardan biri olmasıdır. Bu durumda bizlere şu gerçeği göstermektedir. Artık gelecek mobildedir diyebiliriz. Yatırımlar ar-geler artık mobil cihazlar ve mobil kullanıcılar üzerine kurulmaktadır.

Bu haberimizde işte bu mobil cihazlardan biri olan Acer Iconia B1-711 tablet modelinde gsm cep telefonu hattında var olan internet paketini kullanmak için hangi ayarları yapmamız gerektiğini yayınlayacağız. Tabletlerde 4.5G 3G internet bağlantı ayarlarını aşağıdaki başlığımız altında resimli olarak bulabilirsiniz.

Acer Iconia B1-711 4.5G 3G internet ayarları

Acer Iconia B1-711 modelinde tablette internet bağlantısını kullanabilmek için, ana ekranda yer alan noktalar halinde bulunan ve kırmızı kutucuk içerisine aldığımız simgeye tıklayınız. Bu şekilde tabletinizde yüklü bulunan uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Acer Iconia B1-711 internet ayarları nasıl yapılır

Yukarıdaki simgeye tıkladığınızda tabletinizde varolan bütün uygulamalara ait simgelere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki ekranda göründüğü gibi bütün simgeler karşınıza gelecektir. Bu ekradan yapmanız gereken tabletinizin ayarlar nenüsüne ulaşmanızdır. Aşağıda kırmızı kutucuk içerisne aldığımız simgeye tıklayınız.

Acer Iconia internet ayarları nasıl yapılır

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra karşınıza ayarlar menüsü gelecektir. Bu ekranda tabletinizde yapabileceğiniz ayarlara ulaşacaksınız. Bu ekrandan Kablosuz ve Ağlar başlığı altında bulunan ve tabletinizdeki bağlantı ayarlarını yapabildiğiniz seçeneklerden DİĞER yazısına tıklayınız.

Acer internet ayarları nasıl yapılır

Kablosuz özelliği ve ağlar başlığı altında bulunan Uçak modu VPN ve Mobil ağlar seçeneklerinden Mobil Ağlar seçeneğine tıklayınız.

Acer Iconia internet ayarları

Mobil Ağlar seçeneğine tıkladığınızda ise karşınıza mobil veri ayarları gelecektir. Bu ayarlar içerisinde APN ayarlarını yapabileceğiniz Erişim noktası adları yazısına tıklayınız.

Tablette Türk telekom internet ayarları

Erişim noktası adları yazısına tıkladığınızda ise aşağıdaki gibi telefonunuzda yüklü olan APN’leri göreceksiniz. Buradan yeni APN tanımlamak için sağ üst köşede yer alan üç noktalı simgeye tıklayınız.

Acer tablette internet ayarları nasıl yapılır

Açılam seçeneklerden ise Yeni APN yazısına tıklayarak kullandığınız hatta özel bilgileri gireceğiniz ekrana ulaşınız.

Tablette Turkcell internet ayarları

Aşağıdaki ekranda hanggi cep telefonu hattını kullanıyorsanız buradki bilgileri ona göre giriniz. Ad: Turkcell Internet, APN: Internet APN türü: Default Proxy, Bağlantı Noktası, Kullanıcı Adı, Şifre ve MMSC bölümlerini olduğu gibi bırakınız. Ardından sağ üst köşede yer alan kaydet tuşuna basarak yaptığınız APN ayarlarının telefonunuzda aktif olmasını sağlayınız.

Tablette vodafone internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 22:12

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir