Alcatel’in İdol X+ile Dönüşü Muhteşem Oluyor!

media 15858

Buna karşın gelişime ve değişime ayak uyduramayan firma Çin’li üreticilerin eline geçti. Çin çok büyük bir pazar. En büyük markaların bile 10 milyon hedefi olan modellerin 4’te 1 satış rakamı yakaladığı şu dönemde Çin’li üreticiler ucuz fiyatları ile mükemmel telefonlara imza atıyorlar. Gionee markası Elife E7 modeli ile şu anda Android telefonların ulaşamayacağı bir seviyeye ulaştı bile ama firmanın bunu global pazara sunması oldukça güç çünkü yüz binlerce ön sipariş zaten Çin’de tek başına almış bir cihaz; satış fazla üretimde kısıtlı olunca bu telefonlar global pazarda maalesef bulunamıyor. Bu konuda Çin’li olupta global satış konusunda başarılı olan tek firma herhalde Huawei’dir.

teknik destek

Alcatel Çin’li TCL tarafından satın alındıktan sonra iyi telefonlara imza attılar. Geçmişten gelen tecrübe ve insanların markaya olan güvenleri sayesinde de Çin’de kendi çapında başarılı olana firma yeni telefonu ve yanında verdiği giyilebilir teknolojisi ile oldukça göz dolduruyor. Telefonun genel özelliklerine geçmeden evvel yanında verdiği bileklikten biraz bahsedelim. Bu bileklik temel anlamda Nike’ın geliştirdiği FuelBand’tan bir farkı yok. Düşük güç tüketimli Bluetooth 4.0 teknolojisi ile yaptığınız hareketleri ve attığınız adımları telefonunuza bildirerek gün içinde yapmanız gereken her şeyi size bildiren bir donanım. Telefonun genel özeliklerine geldiğimizde 5 inç Full HD IPS ekran, 2GB Ram, 2500 Mah pil, 13 mega piksel bir kameraya sahip. Telefonun en dikkat çekici özelliği ise yine Çin’li teknoloji devi MediaTek firmasının geliştirdiği ve Octa çekirdeklerine sahip MT6592 çipseti kullanması. Telefonun Android 4.3 ile gelmesi de kesinleşen bilgiler arsında. 

Bu işlemci şu andaki en güçlü işlemci olarak göze çarpıyor. 28 nanometre üretim teknoloji ile hazırlana bu işlemci 1,7 ile 2,0 GHz arasındaki hızlarda çalışabiliyor ve Alcatel’in telefonunda da bu işlemci en üst saat hızı olan 2.0 GHz’de çalışıyor. Snapdragon 800’den hem ısı hemde güç anlamında daha az harcama yapan MT6592, performans anlamında ise daha fazlasını vaat ediyor. Alcatel’in belirttiğine göre Idol X+ AnTuTu testinden 32606 puan alarak bu konuda da ayrı bir rekora imza atıyor.

idol x+ AnTuTu

Gelin Alcatel Idol X+ telefonunda bulunan MT6592 işlemcisinin performans videosunu birlikte izleyelim.

yMQCQSXLlck” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Alcatel yeni telefonu ile oldukça konuşulacağa benziyor. Bunun temel sebebi ise bu performansta ve bu donanımdaki telefonun Çin’de 330 $ satışa çıkartılacak olması. 1000 dolara telefon alan bu coğrafyadaki bizlerin bu telefonları ülkemize getirecek girişimcilere ihtiyacı yok mu? Umarım çok yakında Çin’li üreticiler tüm dünyada telefon satışına başlarda bizde telefonları olması gereken fiyatlardan satın alabiliriz. Çin’li üreticilerin telefonları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu ürünleri güvenerek alabilir misiniz?

Not: Yazı hazırlanırken telefonun 15 Ocaktan itibaren satışa başlanacağı açıklandı. Çin’de bir gün içinde bütün stokların tükenmesi bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın