Android 4.4.2 Yüklü Galaxy S4 I9505’e Root Yetkisi Kazandırma!

media 15779

Galaxy S4 için Android 4.4.2′nin sızdırılması sonrası resmi güncellemenin pek de uzakta olmadığını söyleyebiliriz. Ocak sonunda ya da şubat başında dağıtıma sunulması beklenen güncelleme, Android 4.4’ün şeffaf yapısını ve kilit ekran tasarımını Galaxy S4’e getirirken, performans noktasında da önemli gelişmeler göze çarpıyor. Galaxy S4 I9505 modeline sahip birçok kullanıcı muhtemelen test aşamasında ortaya çıkarılan Android 4.4.2 yazılım sürümünü Odin ile yüklemiştir. Yükleme sonrası cihazda her şey normal görünürken, cihazlarında daha önce Root yetkisine sahip olan kullanıcılar yükleme sonrası ” SuperSu çalışmayı durdurdu” hatasını almaya başladı

teknik destek

SuperSu uygulamasının geliştirici Chainfire saatler içerisinde hazırladığı güncelleme paketiyle bu soruna çözüm getirdi ve en güncel SuperSu uygulamasını yayınladı. 1.89 versiyon numarasına sahip SuperSu uygulamasını BURADAN indirerek Galaxy S4 I9505 telefonunuza yükleyebilirsiniz. Yükleme sonrası stabil şekilde çalışmayı sürdüren uygulamanın Recovery menüsünden yükleneceğini hatırlatalım.

Galaxy S4 I9505 telefonunuza sızdırılan Android 4.4.2 sürümünü yüklediniz ve telefonunuza hem Root hem de CWM Recovery yetkisi kazandırmak istiyorsunuz. Bunun içinse yapmanız gereken BURADAN CF-Auto-Root dosyasını indirmek ve yine Recovery menüsünden telefonunuza yüklemek.

Not: SuperSu V1.89’da sağlanan tek gelişme Android 4.4.2 Samsung uyumluluğu olduğu için en güncel versiyon Google Play Store’da yer almamaktadır.

kaynak: plus.google.com/+Chainfire, forum.xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın