Android 4.4’e Dayalı İlk Paranoid Android Yazılımlar Beta Aşamasında Yayınlandı!

blank

Android 4.4 kaynak kodlarının yayınlanmasının üzerinden saatler geçtikten sonra Nexus cihazlar için AOSPA tabanlı ilk ROM’u yayınlayan popüler yazılım ekibi Paranoid Android, söz konusu yayınlanan ROM’larda herhangi bir özelleştirmeye yer vermemiş ve sadece mevcut Android 4.4’ü Nexus cihazlara uyarlamıştı. Geliştirici ekip bir süredir herhangi bir güncel yazılım duyurmazken, sadece resmi Google+ hesabı üzerinden Android 4.4 çalışmalarına ve bu ROM’larda yer vereceği yeniliklere ait gelişmeler hakkında bilgiler aktarıyordu.

teknik destek

Uzun bir bekleyiş sonrası nihayet Android 4.4’e dayalı ilk ROM’lar Nexus cihazlar için yayınladı. Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012/2013) ve Nexus 10 için beta aşamasında yayınlanan ROM’larda Halo çoklu görev yöneticisi (bildirim baloncuğu), PIE kontrolleri ve Hibrit motor projesi gibi Paranoid Android ile özdeşleşen özelleştirmeler yazılımlar henüz mevcut değil. Söz konusu eksiklikler ROM’lar için önem arz etse de, şu an dahili Root erişimi, gelişmiş güç menüsü, geliştirilmiş ses düğmeleri, geliştirilmiş ses kontrolleri, sürükleyici mod, görev yöneticisinde çalışan uygulamaları sonlandıran buton, bildirim LED ışık kontrolleri, isteğe bağlı  pil durum simgeleri, şeffaf kilit ekran ve hızlı ayarlar menüsünün 2.0 numaralı sürümü gibi özelleştirmelerin beta aşamasındaki ROM’larda mevcut olduğunu belirtelim.

Geliştirici ekip çok yakında Oppo N1 için de Android 4.4 yazılımı yayınlayacak. Paranoid Android ayrıca eylül ayında bir açıklama yayınlamış ve odaklandığı cihaz sayısını düşüreceğini ifade etmişti. Bu açıklamadan geliştirici ekibin üreticilerin mevcut amiral gemi modelleri ve popüler orta seviye cihazlar için ROM oluşturacağını anlayabiliriz.

Henüz beta aşamasında olan AOSPA4+ yazılımları Nexus cihazınızda tecrübe etmek istiyorsanız mevcut yazılımları indirerek yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yükleme işlemi için telefon ya da tabletinizde CWM ya da TWRP Recovery yetkilerinden biri olması gerekiyor. Google uygulamalarına ise linkten ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!