Android 5.0 Lollipop ile Birlikte SD Kartlarda Çalışma Sistemi Değişti!

Google, Android 5.0 Lollipop ile birlikte, geliştiriciler için yeni araçları sunuyor. Bunlardan bir tanesi ise uygulamaların SD kart ile çalışmalarında ciddi iyileştirmeler ve değişiklikler sunuyor. Yeni özellik sayesinde, uygulamalar artık SD kart üzerinde klasörleri okuyup bilgi yazma iznine sahipler. Daha önceki versiyonlarda olmayan bu özellik, bir çok geliştiriciyi ve hatta kullanıcıyı memnun edecek.

Andronova

Android-platform google grubunda yapılan açıklamaya göre; Lollipop‘a eklenen “ACTION_OPEN_DOCUMENT_TREE” isimli yeni özellik sayesinde, geliştiriciler uygulamalarıyla yeni dosya ve klasör ekleyip silebilecek, veya uygulamanın ürettiği verileri, daha önceki versiyonlarda sadece kendi klasöründe saklaya bilirken, artık başka klasörlerde de işleyebilecek. Mesela, başka bir kamera uygulaması, çekilen resimler artık Resimler klasörüne ekleyebilecek. Bu özellik sayesinde, uygulamalar ve işletim sisteminde ciddi derecede kontrol imkanı sağlanmış olacak.

Kim Poweramp uygulamasının, müzik dosyalarındaki isim veya etiketleri değiştirmesini istemez ki. Bunlar sadece bu değişikliğin basit bir örneklemesi.

Yeni Android ile birlikte herşey değişiyor. Umarız en kısa sürede tüm Android sevdalıları Lolipop’larına kavuşur ve Android işletim sisteminin nimetlerinden faydalanırlar.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.