Chrome sistem gereksinimi Android 4.4 oldu

Google' den Android cihazları için uyumluluk sürümü Android 4.4 olarak belirlendi. Çok sayıda telefon ve tablet bu güncellemeden etkilenecek. Bu cihazı desteklemiyor çıkacak.

Chrome sistem gereksinimi Android 4.4 oldu
müşteri hizmetleri

En çok tercih edilen tarayıcı ünvanını koruyan Chrome' da yeni bir güncelleme ile Android 4.4' e yükseltilmesi sonucu 32-33 milyon Android tabanlı cihazda Google Chrome kullanılamayacak.

XDA geliştirici form sitesinde yer alan bilgiye göre Chrome için minimum sistem gereksinimi Android 4.4' e çıkarıldı. Normal sürüm desteği 4.1' di.

Chrome Android gereksinimi

Yakında çok sayıda cihaz Chrome kullanamayacak ama alternatif bir sürüm denenebilir. Google, eğer bir alternatif sunmazsa bu kullanıcıların bazıları cihaz değişikliğine gidebilir ve bazılarıda başka tarayıcılar tercih edebilir.

Chrome' da Android yeniliği! Arayüzdeki yenilik Android P olarak değişime gitti. Mevcut kitkat olan sürümlerde sorun görülmeyecek.

Chrome sistem gereksinimi Android 4.4 oldu

Not olarak güncelleme almayan bir cihaz tespit edilmiş çok sayıda güvenlik açığından dolayı savunmasız kalmakta. Yani özellikle internet kullanıcıları mecburen yeni sürümleri destekleyen cihazları tercih etmeleri gerekiyor.

müşteri hizmetleri