Android Hava Durumu Uygulaması indir Yükle

Android Hava Durumu Uygulaması indir Yükle
müşteri hizmetleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü' nün resmi Android cep telefonu ve tabletler için hava durumu uygulamasını Google Play Store' den ücretsiz indirebilirsiniz. Android cihazlar için Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu uygulaması indir yükle.

Google Play Store’da hava durumunu gösteren uygulamalar kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Halihazırda birçok üretici cihazlarında hava durumu uygulamasını ön yüklü olarak sunmaktadır. Eğer bunlarla yetinmiyorsanız Google Play Store’da ücretli ya da ücretsiz birçok uygulama seçeneğini Android cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda son günlerde buz gibi havalardan olsa gerek sürekli gündemde olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Google Play’de yer alan “Hava Durumu” uygulamasını ele alacağız. 24 saat kesintisiz çalışan personeli ile en güncel gelişmiş teknoloji altyapısını kullanan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Hava Durumu uygulaması basit ve başarılı bir arayüze sahip.  

Hava Durumu Uygulaması

Hava Durumu Uygulaması Hava Durumu Uygulaması indir yükle Uygulamayı Android telefonumuza kurup çalıştırdık. Verileri otomatik olarak alan uygulama konumuzu tespit ederek yaşadığımız şehre (Şanlıurfa) ait hava durumu bilgisini anında ekrana yansıttı. Bu ekranda hava durumu bilgisinin yanında yaşadığımız şehre ait “Rüzgar, Nem, Basınç ve Yağış” bilgilerini de görebiliyoruz. Bu bilgilerin hemen altında ise beş günlük hava durumu raporu yer alıyor. Hava Durumu uygulamasının sade bir arayüze sahip olduğunu belirtmiştik. Kullandığınız telefonun modeline göre ekranın alt ya da üst kısmında bulunan menü butonunu tıkladığımızda "Uydu, Radar, Denizler, Favoriler ve Ayalar" seçenekleri görüyoruz. Uydu seçeneğini tıkladığımızda ekrana Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesindeki en güncel uydu görüntüleri karşımıza çıkıyor. Radar seçeneği için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Yine buradaki bilgiler de Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesinden alınıyor. Hava Durumu Uygulaması indir yükle Denizler seçeneğinde ise Türkiye'nin etrafını saran dört denizle ilgili "Fırtına Durumu, Hava Durumu, Rüzgar Yönü ve Hızı, Dalga Yüksekliği ve Görüş" bilgilerini görebiliyoruz. Favoriler bölümünde ise yaşadığımız şehirden farklı olarak yeni merkezler ekleyebiliyoruz. Bu bölüme havaalanları da eklemek mümkün. Eklediğimiz şehir ya da havaalanalarına ilişkin hava durumu raporunu ana ekranda sola doğru yapacağımız kaydırma hareketiyle görebiliriz. Android Hava Durumu Uygulaması indir yükle Uygulamanın Ayarlar menüsünde ise "Sıcaklık, Rüzgar, Basınç" bilgilerinin değerlerinin hangi formatta gösterileceğini ve güncelleme periyodunu seçebiliyoruz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Hava Durumu uygulamasında Widget desteği de mevcut. Bu her ne kadar artı bir özellik olsa da, farklı cihazlarda ekran çözünürlüğü (G3'te) sorunu vermektedir. Alt bölümde LG'nin hava durumu uygulamasıyla karşılaştırıldığında siz de bize hak vereceksiniz. Widget'larla ilgili bir diğer sorun ise; One M8'deki widget bu defa doğru formatta göründü fakat bu defa konum bilgisi yanlış. Android Hava Durumu Uygulaması indir yükle 2016 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Hava Durumu uygulamasını Google Play Store' den bu adresten play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.mgm.meteorolojihavadurumu indirebilirsiniz.