Android L Geliştirici Ön İzleme Sürümü HTC One M7’ye Taşındı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın geçen ay yayınladığı Android L geliştirici ön izleme sürümü sadece Nexus 5 ve 2013 model Nexus 7 için yayınladı. Materyal Tasarım adı altında işletim sistemine radikal bir arayüz değişimiz sunan Google, en güncel sürümün resmi dağıtımına ise sonbaharda başlayacak.

teknik destek

Android L ön izleme sürümü her ne kadar iki Nexus cihaz için yayınlansa da, geliştiriciler kısa süre içerisinde Nexus 7 2012 ve Nexus 4’e Android L’yi uyarlamayı başardı. Farklı telefon ya da tabletlere uyarlanan Android L henüz Alpha aşamasında ve birçok özellik sağlıklı işlemiyor. Ancak yazılımların her geçen gün daha da kararlı yapıya büründüğünü hatırlatalım.

Android L, Nexus 4 ve Nexus 7’nin (2012) ardından bu defa HTC’nin geçtiğimiz yıl ki amiral gemisi akıllı telefonu One M7’ye port edildi.  One M7’ye uyarlanan ROM’da Alpha aşamasında. GPS hariç diğer sensörler, WiFi, Bluetooth, veri ağı, kamera ve ses şu an için çalışmıyor. Anlayacağınız Alpha aşamasındaki ROM günlük kullanım için uygun görünmüyor.

Çalışmayan bunca özelliğe rağmen HTC One M7 cihazınızda Android L’yi denemek istiyorsanız gerekli olan ROM dosyasını indirebilirsiniz. Yükleme işlemi TWRP ya da CWM Recovery üzerinden yapılacak.

HTC, One M7 için Android L güncellemesini sonbaharda resmen dağıtıma sunacak.

S45OnUhl

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!