Android Lollipop Resmi Olarak Tanıtıldı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Bugün tüm spekülasyonlar sona ermiş bulunmakta. Google, “önceden Android L olarak bilinen” yeni Android versiyonunun isim ve versiyon numarasını açıkladı. Android 5.0 Lollipop’a merhaba deyin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni Android sürümü, 5000 yeni API ve yeni Metarial Design (materyal tasarım) arayüzüyle birlikte gelmekte. Google, Android 5.0 Lollipop işletim sistemini telefon, tablet, TV ve giyilebilir cihazlar dahil bir çok ekranda çalışabilecek şekilde tasarladı.

Android 5.0 Lollipop’un resmi olarka duyurulmasıyla birlikte, Google’ın Nexus cihazlar için yeni imaj (*.img) dosyalarını önümüzdeki 17 Ekim Cuma günü yayınlayacağı belirtiliyor. Yeni imajlar yeni Android 5.0 SDK ile birlikte gelecek.

Bugün Google, Lollipop için yeni cihazları Motorola tarafından üretilen Nexus 6, HTC tarafından Nexus 9 ve Asus üretimi Nexus Player’i de tanıttı. Bu cihazlarla alakalı tanıtım yazılarımızı incelemek için sayfayı yenilemeye devam edin 🙂

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak