Google Play Hizmetleri verileri yönetmek ve silmek

Google Play Hizmetleri' nin depoladığı verilere ulaşmak, verileri yönetmek ve silmek için yapılması gerekenleri sizler için resimli göstererek anlatmak istedik.

Google Play Hizmetleri verileri yönetmek ve silmek
müşteri hizmetleri

Google Play Hizmetleri silme sonrası oluşabilecek sıkıntılar nedir diyorsanız kısaca cihazın yazılımda bel kemiği diyebiliriz. Google Play Hizmetleri kaldırma gibi bir şey yaptıysanız büyük ihtimal Google' un hiç bir servisini kullanamayacaksınız demektir. Tekrar yüklemek isteyenler mağazadan indirebilir ya da apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services sitesinden APK dosyasına ulaşabilirsiniz.

Mobil cihazlar kullanımına dair muazzam biçimde veri toplar: İnterneti kullanarak yaptığınız aramalar, ziyaret ettiğiniz sayfalar, indirdiğiniz uygulamalar ve dinlemeyi tercih ettiğiniz müzikler bu verilerin sadece birkaçı...

Bu tip bilgilerin hatrı sayılır bir kısmını önbellek temizlemesi yaparak silebiliriz. Özellikle Google bağlantılı uygulamaların önbelleğinin silinmesinde Google Play Hizmetleri uygulaması bir kolaylık sağlıyor ve tüm Google hizmetlerinin verilerini bir araya getiriyor...

Şu işlemleri takip ederek Google önbelleğini silebiliriz: Android cihazımızda uygulama yöneticisine girdikten sonra Google Play Hizmetleri'ni buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Buradan sonra karşımıza gelen ekranda 'Hafızayı Yönet'e tıklayarak  Google'ın farklı hizmetlerinin mobil cihazımızda ne boyutta bilgi depoladığını görebiliriz.

Ekran görüntüleri telefonumdan alınmıştır. Lütfen cihazımı alalı daha bir ay olmadığını göz önünde bulundurunuz. Siz de telefonunuzun ilgili bölümünü kontrol edin, uygulamanın hakkınızda ne boyutta veri depoladığını gördüğünüzde şaşıracaksınız. İster kişisel verilerinizi korumak isteyin ister kısıtlı depo alanınızı boşaltmak isteyin her halükarda belirli aralıklarla önbellek temizlemesi yapmanızı öneriyoruz.

  • Menülü anlatım Samsung Note, eski sürüm kullanılarak yapılmıştır.
  • Ayarlar bölümünden Hafıza'ya tıklayarak, tüm uygulamaların önbelleklenen verilerini toplu olarak görebilir ve tek bir tıklamayla tüm önbelleklenen verileri silebilirsiniz.
  • Cihazım henüz 1 aylık olmasına rağmen toplam önbelleklenen verim 544mb'a ulaşmış durumda.
  • İşlemlerde Google hesabınız silinmez. Bu yapılanlar uygulama üzerinde yapılmakta.

Google Play Hizmetleri verileri yönetmek ve silmekGoogle Play Hizmetleri silmeGoogle Play Hizmetleri verileri temizlemeGoogle Play Hizmetleri kaldırma

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 22:28
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
D
D - 6 ay Önce

TEŞEKKÜRLER

Bilal mamak
Bilal mamak - 13 ay Önce

Acaba google play hizmetlerini sıfırlarsam resimler, s.medya gider mi

Emre özdemir
Emre özdemir - 2 yıl Önce

Play hizmetleri verilerini temizleyince play storedan indirdigim uygulama ve oyunlar siliniyomu?

onur bsr
onur bsr - 2 yıl Önce

Google play hizmetlerindeki senin telefonda da gorulen 33,23mb depolamayi sifirlayinca. Hemen tekrar yukleme yapip ayni depolama alanini kullaniyor. Benim teledonumda 200mb yakin depolama yapiyor ve ben bunu istemiyorum. Depolamayi nasil kapatabilirim yada sinirlayabilir miyim?

yusuf
yusuf - 3 yıl Önce

verilerin silinmesi galerideki kayıtlarıda silermi

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

peki oyunlardaki veriyi sildiğimizde nasıl geri getireceğiz acill yardım lazım

Onur Yücel
Onur Yücel - 3 yıl Önce

Ben yanlışlıkla google play hizmetlerini sildim ne yapmalıyım.

fatih
fatih - 4 yıl Önce

Teşekkür ederiz

Doğuş
Doğuş - 4 yıl Önce

Google play hesabına kayıtlı oyunlar
ayasdo...gmail.com


Teknoloji haberleri