Android telefonda en çok kullanılan antivirüs uygulamaları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Android telefonlarda virüslerden veya güvenlik açıklarından korunmak için hangi virüs programını kurmalıyız? En çok kullanılan antivirüs mobil uygulaması nedir?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Mobil telefon sektörü her geçen gün gelişmektedir. Mobil dünyasında kullanılan iki ayrı işletim sistemi bulunmaktadır. Bunların ilki Apple firması tarafından geliştirilen ve iPhone modellerinde kullanılan iOS işletim sistemidir. Diğeri ise Google firmasının geliştirdiği Linux tabanlı olan Android işletim sistemidir. Bu iki sistem arasında iOS sadece iPhone modelleri için üretildiğinden dolayı android işletim sistemi kadar yaygın olarak kullanılamamaktadır. Çevremizde baktığınız markaların bir çoğu android işletim sistemine sahiptir. Bundan dolayı bu işletim sistemine yönelik olarak virüs ve benzeri saldırılar daha fazla yapılmaktadır. 

Mobil sektöründe artık bütün işlemlerimizi yapabilme imkanına sahibiz. Artık telefonlarımızda bütün kişisel verilerimiz, resimlerimiz ve videolarımız yer almaktadır. Bütün gizli e-postalarımızı dahi akıllı telefonlarımız üzerinden göndermekteyiz. İş yerimizde yaptığımız bütün işlemlerde neredeyse artık yazışma boyutunda mobil cihazlar kullanılmaktadır. Bu kadar önemli bilgilerin yanı sıra diğer önemli bir işlem olan bankacılık işlemlerinide artık akıllı telefonlar üzerinden yapmaya başladık. Yani kısaca para ile ilgili işlemlerimizde artık mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır.

Bu kadar önemli bir durumda telefonlarımızda bulunduğundan kullandığınız mobil telefonun güvenliği çok önem arz etmektedir.

Android en çok kullanılan antivirüs uygulamaları

Android telefonda en çok kullanılan antivirüs uygulamaları
Android telefonda en çok kullanılan antivirüs uygulamaları

Peki bu güvenliği nasıl sağlayabiliriz. Bu güvenliği telefonunuza kuracağınız antivirüs uygulamalar ile yapabilirsiniz. Şimdi sizlere kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz antivirüs uygulamaları paylaşacağız. İsimlere geçmeden şunu da belirtelim kaynağını bilmediğiniz hiç bir uygulamayı kurmayınız. Google Play Store dışında uygulama yüklemeyiniz. www.andronova.net

Android Mobil Antivirüs programları ile koruma 

Virüsler, trojanlar, zararlı yazılımlar, reklam virüsleri artık sadece bilgisayarları değil telefonları da tehdit ediyor. Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde bu kötü amaçlı yazılımlara karşı nasıl bir koruma sağlamalıyız?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android işletim sistemi açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğu için Trojanlar, virüsler ve zararlı yazılımları bu işletim sisteminde sıkça görmekteyiz. Güvenlik uygulamaları geliştiren şirketler artık Mobile pazarda da yer bulmaya başladı. 

Android için güvenlik uygulaması geliştiren birçok şirket yer almaktadır. Yeni geliştirilen virüsler, zararlı yazılımlar için şirketlerde yeni önlemler almaya başladı. Sahte uygulamalar ile birçok kullanıcı kötü yazılım geliştiren kişilerin tuzaklarına düşerek sorun yaşıyorlar. Bazı durumlarda telefondaki güvenliği geçin bir çok kullanıcı gerçek Facebook, Twitter, Snapchat gibi bilgilerini de kaptırıyor. 

Android üzerinden karşılaşılan bu virüslere yada karşılaşmadan yapabileceğimiz işlemleri kısaca sıralayalım. Öncelikle yeni bir Android cihaz satın aldığınızda ilk yapmanız gereken işlemlerden biri Antivirüs programı yükleyin. Bu antivirüs programları AVG Antivirüs Free for Android uygulaması(ücretsiz), Avast Mobile Security uygulaması(ücretsiz) yada Kaspersky Internet Security(ücretli) uygulamalarını yükleyerek bu sorunların önüne geçebilirsiniz. 

Antivirüs programlarını yükleyerek bu virüslerin, trojanların yada zararlı birçok yazılımın önüne geçebilirsiniz. Bunun dışında bilinçli kullanımında önemini dile getirmek gerekiyor. 

Bilinçli bir akıllı telefon kullanıcısı hiçbir zaman bilmediği bir uygulamayı indirmemelidir. Android kullanıcıları için Play Store dışında bir site yada marketten uygulama indirmemelidir. 

Telefonunuz üzerinden yapacağınız indirmelerde güvenli ve bilinir uygulamaları tercih etmenizi öneririz. Bilmediğiniz yada sitelerde gezinirken karşınıza çıkan hiçbir öneriyi kabul edip indirmemelisiniz. 

Ücretsiz antivirüs uygulamaları

Antivirus Free
Dr.Web Anti-virus Light
Antivirus Free
Web Antivirus
Android Antivirus
NQ Mobile Security & Antivirus
Antivirus & Mobile Security
Zoner AntiVirus Free
Antivirus for Android
Anti-Virus Pro Trial  

Ücretli antivirüs uygulamaları

AntiVirus & Security PRO
Dr.Web Anti-virus Life license
Anti-Virus Pro – Tablet
MyAntiVirus Pro – AntiVirus
Security & Antivirus Premier

Not: Bazı ücretsiz virüs uygulamalarında kısıtlama görülmekte. 

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir