Android telefonda en çok kullanılan antivirüs uygulamaları

blank

Android telefonlarda virüslerden veya güvenlik açıklarından korunmak için hangi virüs programını kurmalıyız? En çok kullanılan antivirüs mobil uygulaması nedir?

teknik destek

Mobil telefon sektörü her geçen gün gelişmektedir. Mobil dünyasında kullanılan iki ayrı işletim sistemi bulunmaktadır. Bunların ilki Apple firması tarafından geliştirilen ve iPhone modellerinde kullanılan iOS işletim sistemidir. Diğeri ise Google firmasının geliştirdiği linux tabanlı olan android işletim sistemidir. Bu iki sistem arasında iOS sadece iPhone modelleri için üretildiğinden dolayı android işletim sistemi kadar yaygın olarak kullanılamamaktadır. Çevremizde baktığınız markaların bir çoğu android işletim sistemine sahiptir. Bundan dolayı bu işletim sistemine yönelik olarak virüs ve benzeri saldırılar daha fazla yapılmaktadır. 

Mobil sektöründe artık bütün işlemlerimizi yapabilme imkanına sahibiz. Artık telefonlarımızda bütün kişisel verilerimiz, resimlerimiz ve videolarımız yer almaktadır. Bütün gizli e-postalarımızı dahi akıllı telefonlarımız üzerinden göndermekteyiz. İş yerimizde yaptığımız bütün işlemlerde neredeyse artık yazışma boyutunda mobil cihazlar kullanılmaktadır. Bu kadar önemli bilgilerin yanı sıra diğer önemli bir işlem olan bankacılık işlemlerinide artık akıllı telefonlar üzerinden yapmaya başladık. Yani kısaca para ile ilgili işlemlerimizde artık mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır.

Bu kadar önemli bir durumda telefonlarımızda bulunduğundan kullandığınız mobil telefonun güvenliği çok önem arz etmektedir.

Android en çok kullanılan antivirüs uygulamaları

Android telefonda en çok kullanılan antivirüs uygulamaları

Peki bu güvenliği nasıl sağlayabiliriz. Bu güvenliği telefonunuza kuracağınız antivirüs uygulamalar ile yapabilirsiniz. Şimdi sizlere kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz antivirüs uygulamaları paylaşacağız. İsimlere geçmeden şunuda belirtelim kaynağını bilmediğiniz hiç bir uygulamayı kurmayınız. Google Play Store dışında uygulama yüklemeyiniz. www.andronova.net

Ücretsiz antivirüs uygulamaları

Antivirus Free
Dr.Web Anti-virus Light
Antivirus Free
Web Antivirus
Android Antivirus
NQ Mobile Security & Antivirus
Antivirus & Mobile Security
Zoner AntiVirus Free
Antivirus for Android
Anti-Virus Pro Trial
 

Ücretli antivirüs uygulamaları

AntiVirus & Security PRO
Dr.Web Anti-virus Life license
Anti-Virus Pro – Tablet
MyAntiVirus Pro – AntiVirus
Security & Antivirus Premier

Not: Bazı ücretsiz virüs uygulamalarında kısıtlama görülmekte. 


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 13:42

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!