Android telefonda otomatik sessize alma modu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonlarda sessize alma modunu otomatikleştirmek için yardımcı uygulamalar kullanılabilir. Haberde bahsettiğimiz sadece örnek olarak belirtilmiştir. Otomatik sessize alma!

Ad imageAd image

Android işletim sistemi kullanan bir telefon kullanıyorsanız bazı durumlarda telefonunuzun otomatik olarak sessiz moda geçmesi isteyebilirsiniz.

Android telefonlarda sessize alma modunu otomatikleştirmek işlemini yapabilmeniz için bir uygulama kullanmanız gerekecektir. Bu işlev için birden fazla uygulamayı deneyebilirsiniz. Öneri olarak ilk “Volume scheduler” uygulamasını deneyebilirsiniz.

Telefonu sessize alma uygulamayı Google play store aracılığı ile kontrol edebilirsiniz. Okulda, işte veya başka bir ortamda telefonunuzu sessize almanız gereken durumlar olabilir.

Telefonda otomatik sessize alma nasıl yapılır?

Ad imageAd image

Otomatik sessize alma uygulaması adım adım nasıl kullanılacağı aşamasına geçebiliriz.

  • İlk önce Google play storeye girerek adı geçen uygulamayı bulun sonra uygulamayı telefona indirerek kurun
  • Kurma işlemi sonlanınca uygulamayı çalıştırınız
  • Uygulama ilk çalıştırıldığında bazı izinler isteyecektir. Bu izinlere onay veriniz
  • Varsayılan olarak ev, ofis gibi ayarlar sunulacaktır. İsterseniz bu modları kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelleştirebilirsiniz
  • Uygulamanın hazır bulunan ev ve ofis ayarları haricinde bir mod eklemek isterseniz uygulamanın ana penceresinde en altta “+” simgesini kullanarak yeni bir ortam ekleyebilirsiniz
  • Herhangi bir profile dokunarak o profil için ses ayarı, zil melodisi ses seviyesi gibi ayarlar yaparak gerektiğinde istediğiniz ayarların aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın “show popup and …” seçeneğini devre dışı bırakmanızı öneririz

Android telefonda otomatik sessize alma modu

Android telefonlarda sessize alma modunu otomatikleştirmek işini bu uygulama yardımı ile daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu şekilde ayarladığınız zaman aralıklarında akıllı telefonunuz otomatik olarak sessiz moda geçecek ve sizin ekstra ayar yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe