Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil Hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram bu kod artık geçerli değil. Lütfen yeni bir kod iste hatası ara ara sık işlem yapan kullanıcıların başına gelmekte. Bu yazı, kod geçerli değil sorununa çözüm getireceğini düşünüyoruz.

Ad imageAd image

Bu kod artık geçerli değil, Instagram sistemlerinde yaşanan aksaklılarda ve şüpheli görülen hareketlerde ortaya çıkmakta. Aynı zamanda yaptırım veya incelemeye alınmış hesaplarda da yaşanmakta.

Konumuzun detaylarına geçmeden önce, sürekli aynı şeyleri yaptıktan sonra mı böyle bir şey yaşadınız bu önemli bir sorudur. Gün içerisinde neler yaptığınızın cevabı bu kod artık geçerli değil için ne yapılmalı sorusunun cevabı olacak.

Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil Ne Demek?

Hesabınızın şifresini unuttunuz ya da erişimde sorun yaşadığınızda şifre sıfırlama veya oturum açmada kullanılan kod telefonunuza ulaşamayabiliyor. Buradaki durum genelde kullanıcının kendisinin yaptığı işlemlerle alakalıdır. Bunun için aşağıdakilere göz atın:

 • Oturum açtığınız sırada VPN kullanıyor olmanız.
 • Farklı bölgelerden çoklu oturum açma girişimleri.
 • Sürekli şifrenin yanlış girilmesi sonucu bir engel uygulanması.
 • Sürekli kod istenildiğinde bir süre kod geçersiz olur. Bu durum ne kadar sık talep edilmişse buna göre zaman alır.
 • Hesabın ceza alması ve buna bağlı olarak bazı alanların kısıtlanması.
 • Hesabın çalınmasından dolayı uygulanan güvenlik önlemleri.
 • Hesap üzerinden bir kısıtlanma uygulanması.
instagram bu kod artik gecerli degil 1
Instagram bu kod artık geçerli değil

Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil İçin Atacağınız Bazı Adımlar

 • Telefonunuzu ve internetinizi kapatıp açın. (WiFi kullanıcıları modemlerini kapat aç yapmalıdır)
 • Sürekli deneme yapan kişilerin cihaz ve internetleri engellenir. Bunun için başka bir bağlantıdan ve cihazdan denenmesi gerekiyor.
 • VPN hizmeti kullanıyorsanız, bir süreliğine devre dışı bırakıp deneyin.
 • Bölgesel bir problem varsa, VPN uygulaması ile hesabınıza ulaşmaya çalışın.
 • Tarayıcı kullanarak şifrenizi yenileyin. (Oturum açmadan)
 • Tarayıcı üzerinden hesabına ulaşan kullanıcılar, profil bilgilerindeki eksik alanlar veya yanlış alanları düzeltmeleri gerekiyor. Aynı zamanda ekli olmayan telefon numarası varsa ekleyip doğrulayın.
 • Oturum açarken farklı seçeneklerle açın. Örnek e-posta, Facebook veya telefon numarasıyla.

Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil: Şifrenizi Yenileyin

Bu işlem biraz farklı olacak. Tarayıcımızda iki sekme açıyoruz ve birinde instagram.com, diğerinde kayıtlı mail hesabınızın oturumu açık olacak. Şifrenizi unutmuş gibi sıfırlamayı başlatacaksınız. Yan sekmedeki mail oturumunuz algılanacak ve yeni şifre oluşturma ekranı açılacak. Bu yöntem bir nevi sorunun aşılmasını sağlayacak.

Ad imageAd image

Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil: VPN Kullanımları

Şüpheli şekilde görünmeye neden olan durumlardan biri VPN kullanımıdır. Bu hizmetin kullanımında sizi başka bir ilden veya başka ülkeden bağlanıyormuş gibi gösterir. Bu da şüpheli olarak algılamasına neden olur. VPN mi biz ülke bağlantısında sorun oluştuğunda tercih ederiz.

Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil: Kullanılan Cihaz ve İnternet Sorunu

Telefonunuz veya internetininiz banlanmışsa, bir süreliğine beklemeni ya da başka bağlantı ve cihaz kullanarak denemeniz gerekiyor.

Not: Cihazınızın tarih ayar kısmında yanlışlık varsa yine sorun çıkarır.

Aynı Uyarıyı Sürekli Alan Kullanıcılara Yönelik Öneriler

Hesabınızda olağan hareketler algılanması sonucu böyle bir şey yaşanabilir Burada daha önce ekli olmayan telefon numarası ve başka bir oturum açma seçeneği varsa ekleyip doğrulayın. Zaman zaman belli bir saate kadar hesapta engellemeler uygulanır ve kişi sürekli tekrar yaptığı yanlış işlemler sonucu hesabınız bir gün veya günlerce kısıtlar.

Instagram Bu Kod Artık Geçerli Değil Lütfen Yeni Bir Kod İste

Çok sık deneme yapmayan ve güvenlik riski görülmeyen hesaplarla alakalı anlık sorunlar için yeni bir kod istemek sorunu çözer. Olur da o an bir sorun yaşamış ve biraz beklemesi sorunu aşmasını sağlayacak. Burada önemli olan sürekli yeni bir kod istememek. Kullanıcıların bir çoğu kendi elleriyle kendi hesaplarını kısıtlıyorlar.

Ad imageAd image

Instagram bu kod artık geçerli değil giriş sorunu için gerekli çözüm adımları buraya kadar.

Sıradaki: Instagram Üzgünüz İsteğini Gerçekleştiremedik

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir