Instagram Üzgünüz İsteğini Gerçekleştiremedik Hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Bu konuda, “Instagram üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik. Lütfen birazdan tekrar dene” ne demek sorusunu işleyeceğiz.

Ad imageAd image

Instagram’ da hesap oluşturmak istediğimde üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik ya da hesabıma giremiyorum giriş yaptığımda üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik sorunu oluşuyor. Evet bu şekilde son zamanlarda az sayıda bir kullanıcının böyle bir sorunla karşılaştığını görüyoruz. İçeriğimizdeki adımlar umarız işinize yarar.

Instagram Üzgünüz İsteğini Gerçekleştiremedik Ne Demek?

Uyarı sistem sorunlarında bir nevi karşılama mesajıdır. İstediğinizi gerçekleştiremedik, Instagram tarafında hesaba ulaşmaya çalışıldığında veya hesapla alakalı işlem yapmaya çalıştığınızda oluşan hata mesajıdır. Bu iki türlü karşımıza çıkar: Instagram sistemlerinde problem yaşanması ve diğerinde ise, Instagram’ ın ilgili kullanıcıyı engelliyor olması. İkinci olasılık daha ön plana çıkıyor. Sosyal medya platformları genelde kısmi engellemelerde bu tarz uyarılar verir. Direk şüpheli veya yaptırım uygulandı yerine böyle bir mesaj verir.

instagram uzgunuz istegini gerceklestiremedik 2
Üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik

Instagram Üzgünüz İsteğini Gerçekleştiremedik İçin Atılacak Adımlar

 1. Teknik sorunlar: Instagram’ın sunucularında, ülke içi veya dışındaki altyapı sorunlarında, kullanıcıların belirli işlemleri gerçekleştirmesini engelleyebilir ve böyle bir durumda kronik mesajlardan biri olan üzgünüz, isteğinizi gerçekleştiremedik uyarısı karşımıza çıkar.
 2. Kullanıcı ya da bölgesel bağlantı sorunları: Kullanıcıların kendileriyle alakalı bağlantı sorunları ve bulundukları bölgede yaşanan sorunlarla alakalı gerekli kontroller yapılması gerekiyor. Bunun için telefon ve kablosuz bağlantılarda ayrı ayrı deneme yapılmalı. Belki cihazınızda ya da internetinizdeki bir sorun belli başlı hizmetlerin kullanımını engelliyor. İlk bakışta bu anlaşılmayabilir.
 3. Uygulama ve sistem güncelleme sorunları: Instagram uygulamasının, tarayıcının ve işletim sisteminin güncel olmaması, belirli işlemlerin gerçekleşmesinde sorun çıkarır.
 4. Güvenilir kaynaklardan bilgi alın: Sorunun ne olduğunu bilmeden yapılan işlemler boşa geçen zamana işaret eder. Yanında belki başka sorunlara neden olacak işlemlerde yapılabilir. Öncelikle, sorunun sizden mi, ülkeden mi veya Instagram’ ın kendisi ile alakalı mı diye araştırma yapmanız gerekiyor. Diğer sosyal araçları da kullanmanızı öneriyoruz. Artı başka şehirlerdeki tanıdıklarınızla da denemenizi öneririz.
 5. Kişisel bilgilerin paylaşımına dikkat edin: Sorunun çözüne yardımcı olacak kişi veya sözde kuruluşların sizden istediği bilgilere dikkat edin. Instagram ve mail şifresi, kimlik bilgileri ve parasal bilgilere dikkat edin.
 6. Sabırla yaklaşın: Sistemdeki problemlere yaklaşımınızda sabır gösterin. Kronik veya bölgesel sorunlar biraz uzun sürer.
 7. Şifre yenilemesinde bulunun: Hesap tetiklemesi adına şifrenizi tarayıcı üzerinden unutmuş gibi sıfırlayın. Sonrasında uygulamadan giriş yapın.
 8. Girişte alternatif oturum açma seçeneklerini kullanın: Kullanıcı adınızla, telefon numaranızla ve mail hesabınızla ayrı ayrı oturum açma denemesi yapın.
 9. VPN kullanımı: Bağlantınızda engel oluşması veya ülkede sorun yaşanması durumlarında bu seçenek çok işe yarar.
 10. Şüpheli sınıfına alınmanız: Böyle bir durum genelde oturum açmaya yönelik yanlış denemeler ve aynı zamanlarda farklı bölgelerden oturum açma girişimleri sonucu ortaya çıkar. Bu aynı zamanda hesap üzerinde yapılmaya çalışılan değişimlerde de yaşanabiliyor. Yanlış anlaşılma durumlarında farklı bir cihaz ve internette denenmeli. Çok sık yapılan denemelerde bir gün işlem engeli uygulanabiliyor.
 11. Instagram’ dan yardım almak: Sorun bildiriminde bulunan hesaplara dönüş bazen uzun sürer. Bazen de hiç dönüş yapılmaz.

Not: Instagram kod istediğimde üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik hatası alıyorum diyenlerde oluyor.

Şüpheli Durumlar ve Yaptırımlar

Çok sık giriş bilgilerinizi yanlış girdiyseniz bir süre engellenirsiniz. Ancak buna devam ederseniz, belli bir saat ve gün boyu işlem engeli alırsınız. Böyle bir şey çoklu oturum açma girişimlerinde de ortaya çıkmakta. Hesabın çalındığı düşüncesi ile önlem amaçlı Instagram sistemleri tarafından kısıtlama uygulanır.

Ad imageAd image

Hesap Sorunları ve Geçici Durumlar

Anlık veya bir süre devam eden sistem sorunlarında dikkat edeceğiniz ilk şey ne olursa olsun sürekli aynı şeyleri yapmayın. Kendinizi kısıtlamanıza neden olursunuz. Hesabınızı denemek için VPN veya o gün hesabınıza giriş yaparken kullanmadığınız bir telefonla veya bilgisayarla oturum açmaya çalışın.

instagram uzgunuz istegini gerceklestiremedik 1
Instagram üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik hatası

Instagram’ın Üzgünüz İsteğini Gerçekleştiremedik Başvurusu

Instagram her ne kadar kullanıcıların karşılaştığı sorunlara hızlı bir şekilde yanıt vermek istese de, ne yazık ki bu mümkün olmayabiliyor. Aşırı bir yoğunluk durumuna göre dönüşler yapılmakta. Yüzeysel olarak bir bilgilendirme maili atılabiliyor. Ancak, teknik sorunlar veya güncelleme hataları gibi sorunlarla karşılaşıldığında bu durum geneli ilgilendirdiğinden dolayı geri dönüş Instagram tarafından yapılmamakta.

Instagram üzgünüz isteğini gerçekleştiremedik. Lütfen birazdan tekrar dene ne demek sorusuna yanıt verdiğimizi düşünüyoruz.

Sonraki öneri makalemiz: Instagram destek hattı

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir