LG Optius Nexus(Nexus 4), Siyah ve Beyaz Renklerle 29 Ekim’de Tanıtılacak

Son günlerin adından en fazla söz edilen telefonu olan LG Optimus Nexus (Nexus 4 ) modelinin kullanıcılarla buluşmasına sayılı günler kaldı diyebiliriz.

Andronova

Bir XDA-Developers üyesinin forumda okuyucularla paylaştığı görüntüler ve teknik detaylardan sonra cihaz hakkında net bilgilere sahip olduk. Tasarım olarak Galaxy Nexus ile büyük oranda benzerlik gösteren telefonun arka bölümünde yer alan desenler ve cam yapı şık bir yapı ortaya koyarken teknik özellikler ise göz doldurucu.

Henüz resmiyet kazanmayan telefonla ilgili özellikle microSD kart desteğinin sunulmamış olması ve 8GB depola birimi şimdiden eleştiri almaya başladı. çeşitli kaynaklar 16/32GB versiyonlarının da oluşturulacağını bildiriyor.

En geç ekim ayı sonunda beklenen telefonun iki renk seçeneğinin olduğunu görüyoruz. İngiliz mağazalar zinciri Carphone Warehouse’un envanter listesinde kendini gösteren telefon LG Nexus4 adı ile karşımıza çıktı. Siyah ve beyaz renklerinin de görüldüğü cihazın hangi isimle kullanıcılara sunulacağı henüz net değil.

Telefonun çıkış tarihi ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Fransız LE Figaro gazetesi çeşitli kaynaklara dayandırarak sunduğu haberde LG bünyesinde oluşturulan Nexus’un 29 Ekim’de tanıtılacağını bildirdi. Telefonun Fransa’ya ulaşması için ise aralık ayı gösterilmiş. Aslında gazetenin belirtmiş olduğu tarih büyük ihtimalle lansmanın gerçekleşeceği tarih olabilir çünkü ekim sonunda Android dünyasının en önemli ismi Andy Rubin, All Things D tarafından düzenlenecek olan Dive Into Mobile konferansında yer alacak. Telefonun bu konferansta tanıtılmaması için hiçbir neden görünmüyor.

kaynak: theverge.com

Andronova