Rapor: Galaxy Note 3’ün Active Adlı Suya Dayanıklı Versiyonu Duyurulacak, Galaxy S5 ise Suya Dayanıklı Olacak

Mobil cihazların suya karşı dayanıklı bir yapı sergilemesi uzun zamandan beri olağan bir gelişme ancak, Xperia Z gibi üst seviye bir akıllı telefonun suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı göstermesi, tüketicilerin bir hayli ilgisini çekti ve açıkçası dayanıklılığı son dönemde bir moda haline getirdi. Sony sonrasında birçok üretici suya ve toza dayanıklı telefon üretimine başlarken, kimileri ise amiral gemi modellerinin dayanıklı versiyonunu hazırladı.

Söz konusu üreticilerden biri de Samsung. Güney Koreli üretici satış rekoru hedefi koyduğu Galaxy S4’ün “Active” adlı dayanıklı modelini hazırlayarak kullanıcılara farklı bir alternatif sundu. Güney Kore’den gelen yeni haberlere göre ise Samsung, Galaxy Note 3 için de suya-toza karşı dayanıklı bir model hazırlıyor.

Samsung’a ilişkin sunduğu haberlerin büyük bölümünde haklı çıkan ETNews‘in hazırladığı raporda Galaxy Note 3 için bu yönde çalışmaların yapıldığına dair uzun süreden iddiaların gündeme geldiği ifade ediliyor. Site kaynakları ise durumu doğruluyor, ancak çıkış tarihini ilişkin herhangi bir detay aktarmıyor.

Hazırlanan raporda dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise Galaxy S5 için derlenmiş. OIS teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü, rakiplerine oranla 8 kat daha fazla parlaklık ve düşük güç tüketimi sağlayan bir kameraya sahip olacağı yazılan telefon raporda yer aldığı üzere suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyecek. Tıpkı Xperia Z ve Xperia Z1 modellerinde olduğu gibi.

Samsung’un suya ve toza karşı dayanıklı telefonlar hazırlandığına kanıt olarak ise tedarik zincirinde yaptığı bazı değişikliklere bağlanıyor. Değişiklikler içerisinde Güney Koreli üreticinin sağlamlaştırılmış telefonlar için tedarik sağlamaya başladı bildiriliyor.

kaynak: androidauthority