Samsung Galaxy Core Max Satışa Çıktı

Samsung, giriş seviyesi için yeni telefonu Galaxy Core Max‘i satışa sundu. SM-G5108Q kod adına sahip telefon Çin pazarı için üretilmiş ve çift sim kart girişine sahip. Telefon, Samsung’un kendine özel ara yüzü Touchwiz’in en son sürümünü kullanıyorken, yazılım olarak ise Android 4.4.4 KitKat yüklü olarak geliyor.

Samsung Galaxy Core Max; 4 çekirdekli 1.2 gHz hızında işlemciye sahip.  Telefonda 1 GB RAM ve mikro sd destekli 8 GB dahili hafıza bulunuyor. 4.8 inç ekrana sahip Galaxy Core Max’ın ekran çözünürlüğü ise 960×540. Telefonun arka kamerası 8 MP çözünürlüğe sahipken, ön tarafta bulunan kamera ise 5 MP. Telefonda 2200 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyorken, arka kapağın değişmesi ile ilgili bir bilgi ise bulunmuyor. Telefonun fiziksel boyutları 136.3 x 69.6 x 8 mm ve ağırlığı ise 132 gram.

Telefonun resmi satış fiyatı şu an için bilinmiyor. Ayrıca şu an için sadece Çin pazarı için satılan telefonun ileride Avrupa pazarına gelip gelmeyeceği de belirsizliğini koruyor. Samsung; orta ve giriş seviyesi pazara arka arkaya ürünler üreterek kar marjını arttırmak istiyor. Birden fazla model ile, akıllı telefon pazarının her kesimine ulaşan firma, satış rakamları ve pazar payı olarak zirvede olsa da bu sene karlılığının düşmesini engelleyemedi. Sizce Galaxy Core Max, giriş seviyesi için yeterli bir ürün mü?

galaxy core max