Android Telefonları Çok Yakında USB Type-C Portuna Geçecek!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Bu zamana kadar neredeyse her yeni modelinde farklı ve aykırı usb girişini koyarak, yeni aksesuarların satışına zorlayan Apple, geçtiğimiz hafta yaptığı lansmanda tanıtımını gerçekleştirdiği yeni MacBook’ta kullanılan USB Type-C portuyla yine farklılık getirmesine rağmen, bu sefer güzel bir iş çıkarmışa benziyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tüm Android cihazlarda kullanılan micro USB portu bu zamana kadar universal bir şarj imkanı sunmasıyla büyük kolaylık sağlıyordu. Ancak görünüşe göre Google, artık yeni Android cihazları için C tipi USB bağlantı girişinin kullanılmasını istiyor.

Google’dan Adam Rodriguez, yeni Chromebook’ta kullandıkları ve gerçekten de çok isabetli bir karar olduğunu söylediği yeni nesil Type-C USB girişinin çok daha fazla hız imkanı sunduğundan bahsetti. Çok yakında Android telefonların da bu USB potuna geçeceğini söyleyen Rodriguez, cihazınıza şarj kablosunu doğru takıp takmadığınızı kontrol etmenize de gerek olmayacak dedi.

Aşağıdaki videoda yeni nesil Type-C USB portuna ait videoyu izleyebilirsiniz.

0-J0FWWDuRg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak