LG telefonlarda bildirim ışığı açma kapama

LG telefonlarda bulunan güzel bir özelliği bu haberimizde yayınlayacağız. Bildirim ışıkları LG marka telefonlarda gelen içeriğe göre farklı renklerde yanmaktadır.

LG telefonlarda bildirim ışığı açma kapama
müşteri hizmetleri

LG marka telefonlarda kullanılan bildirim ışığı renklerine göre gelen bildirimlerin cinsini öğrenebilirsiniz. LG marka telefonlarda ekran kilidi aktifken bildirim LED özelliğini aktif etmeniz durumunda ön kameranın yanında bulunan ışık gelen bildirimlere göre farklı renklerde yanmaktadır. 

Bu bildirim renkleri gelen çağrı, cevapsız çağrı veya mesaj, telefonun şarj olma durumu, indirilen uygulamalar, Whatsapp, Facebook, Instagram vb.uygulamalara göre farklı renklerde yanabilmektedir.

Bu özellik sayesinde telefonunuz açık olmadan gelen ışığın rengine göre mesaj veya çağrı geldiğini rahtlıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca LG sizlere bu özelliği açma veya kapatma imkanını da vermektedir. Çünkü bazen bu bildirimlerin başkaları tarafından görünmemesini isteyebiliriz. 

Şimdi LG marka telefonlarda bildirim ışığını nasıl kullanabileceğinizi ayrıca bu özelliği aktif veya pasif nasıl yapabileceğinizi aşağıdaki başlığımız altında yayınlayacağız.

LG telefonlarda bildirim ışığı açma kapama

  • İlk olarak LG telefonlarında ayarlar bölümüne girmeniz gereklidir. Ayarlar bölümü uygulamalar kısmında bulunmaktadır. Ayarlar simgesi genellikle bütün telefonlarda çark simgesi şeklinde bulunmaktadır. Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise bir çok seçenek karşınıza gelecektir. Bu seçenekler içerisinden Cihaz bölümüne gidiniz. Ardından ise Ses ve Bildirimler seçeneğine tıklayınız. Aşağıdaki resimde gireceğiniz bölüm gösterilmiştir.

LG telefonlarda bildirim ışığı açma kapama

  • Ses ve bildirim bölümüne girdiğinizde ise yine bir çok seçenek ile karşılaşacaksınız. Bu seçenekler içerisinden ise Bildirim LED'i yazısının karşısında bulunan  seçeneği aktif ediniz.

LG telefonlarda bildirim ışığı açma

  • Bu seçeneği aktif ettiğinizde ise aşağıdaki gibi seçenekler karşınıza gelecektir. Bu seçeneklerden hangilerinden bildirim ışığının yanması gerektiğini seçebilirsiniz. Gelen Çağrı, Cevapsız Çağrı ve Mesaj, ve Pil Şarj Oluyor gibi seçenekler bulunmaktadır.

LG telefonlarda bildirim ışığı açma kapama

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 22:16
müşteri hizmetleri