Samsung Galaxy Note 4 şarj sorunu ve çözümü

banner186

Android telefonda şarj olmaması nedeni? Şarj neden olmuyor? Samsung Galaxy Note 4 telefonda yaşanan şarj sorunu ve bu soruna çözüm önerilerimiz bu haberimizde....

Samsung Galaxy Note 4 şarj sorunu ve çözümü
Çağrı merkezi 21 Ocak 2017 Cumartesi 12:43

banner192

Samsung galaxy note 4 telefonu halen satılan ve gündemde olan cihazlardan biridir. Android tabanlı cep telefonlarında şuan lider konumda olan Samsung firmasının "S" serisinin bir üst sekmenti olarak piyasaya sürdüğü bu modelde yaşanan bir sorunu bu haberimizde çözüme kavuşturmaya çalışacağız.

Akıllı telefonlar özellik eklenerek yeni modelleri piyasaya sürmektedirler. Fakat bu kadar gelişen ve yenilikleri barındıran bu akıllı telefonların çok büyük bir sıkıntısı bulunmaktadır. Hemen hemen her gün bu telefonlarımızı şarjımızın bitmesi sonucu şarj etmekteyiz. Sonuç olarak akıllı telefonlarda şarj süresi halen gelişim göstermesine rağmen telefonlarda çözüme kavuşmuş değildir. Bu girişimizden sonra yazımızın konusuna gelelim.

Android forum sitelerinde yer alan sorunumuz şöyledir; İlk once telefonumuzu şarj ederken hızlı bir şekilde şarj olabilmektedir. Fakat belli bir zaman sonra ise telefonumuz 6-7 saatte ancak %80 dolmaktadır. İlk zamanlar şarjda kullanırken şarj uüzdesi azalmazken bu durumda iken ise şarjda iken de kullandığınızda şarj yüzdenizde düşmektedir. Peki neden ?

Galaxy Note 4 şarj sorunu

Samsung Galaxy Note 4 şarj sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy Note 4 şarj sorunu çözümü

Şimdi sorumuza başlığımız altında çözüm bulmaya çalışalım. Muhtelif nedenleri maddeler halinde yazalım;

  • İlk önce telefonunuzda hızlı şarj özelliğin açık olup olmadığına bakınız. Eğer kapalı ise ayarlar>pil>pil kullanımı kısmından hızlı şarj özelliğini açabilirsiniz.
  • Telefonunuzu şarj ettiğiniz şarj cihazınızın bazuk olmadığını test ediniz. Farklı bir şarj aleti ile şarz ediniz.
  • Telefonunzun şarj donanımında bir arıza olabilir. Bu durumda garantili ise garantiye değil ise yetkili bir servise telefonunuzu gösteriniz.
  • Telefonunuzun bataryası kullanım ömrünü tamamlamış olabilir. Yeni batarya takarak bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Yazılımsal olarak bu sorunu yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken en son güncellemeleri telefonunuza kurmanızdır.
  • Son olarak ise telefonunuza format atınız. Çünkü yazılımsal sorunlardan dolayı bu hatayı alıyorsanız bu işlem sonucu çözüme kavuşabilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Taner - 4 gün önce
Note 4 hızlı şarj özelliğini kaybetti ne yaman lazım her şeyi saglam
Misafir Avatar
Hızlı şarj olmuyor sorunu - 4 gün önce @Taner
Hızlı şarj hızlı batarya ömrünün bitimine neden oluyor!