Şok! Nokia 6 modelinin satışı durduruldu!

Uzun bir aradan sonra tekrar akıllı telefon üretmeyen başlayan efsane Nokia'nın yeni Android akıllı telefonu Nokia 6 modelinin satışı, talebe yetişemedikleri için durduruldu.

Şok! Nokia 6 modelinin satışı durduruldu!
müşteri hizmetleri

Yılların ağzı olsa da konuşşa dediğimiz, ey gidi günler diye yad ettiğimiz efsane Nokia, nihayet yıllar sonra ilk Android akıllı telefonu Nokia 6 modelini Çin'de satışa çıkardı ve sadece birkaç dakika içerisinde stoklar tükendi.

HDM Global aracılığı ile flaş satış yöntemi ile internet aracılığıyla gerçekleştirilen satışlar, bir kaç dakikada ilk parti üretimin bitmesiyle kapatılmış, daha sonra tekrar açılarak ön sipariş ile milyonlarca satış gerçekleştirilerek Nokia'nın adeta bekleyin ben geliyorum Dünya diye haykırmasına yol açmıştı.

Nokia 6 satışı durduruldu!

nokia 6

Daha önce bu konuda yayınladığımız "Efsane geri döndükten sonra Çin' de Nokia 6 birkaç dakikada tükendi!" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: 
//www.andronova.net/android-telefonlari/efsane-geri-dondukten-sonra-cin-de-nokia-6-birkac-dakikada-tukendi-h1004.html

Bir orta segment akıllı telefon modeli olan Nokia 6'nın fiyatı ortalama 245$'a tekabül ediyor ki bu fiyat kaliteli bir orta segment cihazı için gayet makul. Kullanıcılar da öyle düşünüyor olacak ki, Nokia siparişlere yetişemeyceği için şimdilik Nokia 6 modelinin satışını durdurma kararı aldı.

Firmanın bu yıl içerisinde birden çok cihazı tanıtması beklenirken, özellikle amiral gemisinin ise MWC 2017 fuarında tanıtılacağı söyleniyor ve isminin ise Nokia P1 olacağı söylenen cihaz için beklenti de oldukça yüksek. Efsane Nokia'nın yeniden kullanıcı karşısına çıkarken hatalarından ders aldığını umuyor ve başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 12:06