Artık rehberinizde olmasa bile sizi kimin aradığını bileceksiniz!

Android / iOS iPhone cep telefonlarda numara kime ait rehber sorgulaması nasıl yapılır? Beni kim aradı, bu numara kime ait, numara sorgulama, rehber sorgulama uygulaması programı.

Artık rehberinizde olmasa bile sizi kimin aradığını bileceksiniz!
müşteri hizmetleri

Android telefonda veya iPhone cep telefonlarda arayan numara kime ait olduğunu sorgulama uygulamalarıyla öğrenilebiliyor. Bazı uygulamalar Apple' ın iOS sistemi engeline takılabiliyor. Rehber sorgulamasında beni kim aradı veya beni arayan numara kime ait öğrenme hizmeti yazımızda.

Yıllar önce 5 kere çaldırarak merhaba diyen bizlere, operatör tarafından getirilen "bilinmeyen numara" hizmeti sonrası, sapıklığın çığırından çıktığı bir dönem vardı. Artık görmek bile istemediğimiz, bilerek açmadığımız "numara yok" veya "bilinmeyen no" şeklinde ekranda beliren bu yazı, operatörlerin "bilinmeyen numaraları engelleme" adı altında "yine ücret aldığı" servisle bir nebze de olsun çözüme kavuşturulmuştu. Peki ya rehberde kayıtlı olmayan ve tanımadığınız kişilerin numaraları?

Numara kime ait rehber sorgulaması Ardı ardına açılan ve reklamlarda boy gösteren 118'li servislerden (çoğunda) ücretli olarak veya operatörlerin verdiği ücretli servislerle edinebileceğimiz, rehberimize kayıtlı olmayan kişinin kim olduğu bilgisi için artık çok daha pratik bir çözüm var.

Dünya genelinde 1 milyara, Android'te 100 milyona yakın kişinin kullandığı Truecaller uygulaması sayesinde "rehberinizde olmasa dahi" arayan kişinin kim olduğunu görebileceksiniz. Spam veya reklam için arayan kişilerden kurtulabileceğiniz Truecaller uygulaması, her gün elimizden düşürmediğimiz ve en çok kullanım ihtiyacı hissettiğimiz telefonlarımızdaki en önemli probleme çözüm getiriyor.

Numara kime ait rehber sorgulaması

Yeni çıkan kanunla artık bu gibi hizmetler erişim engeli ile karşılaştı. BTK' dan yeni düzenleme geldi. Veri güvenliği nedeniyle bazı uygulamalarda rehber sorgulaması çalışmamakta.

Artık rehberinizde olmasa bile sizi kimin aradığını bileceksiniz!

Truecaller uygulamasını doğrudan indirmek için Android, iOS, Windows Phone ve diğer işletim sistemleri için indirmek için ise buradan truecaller.com/download.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 23:57
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Zühal önder
Zühal önder - 2 yıl Önce

Bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu aranırken öğrenmek istiyorum

Dilek yıldız
Dilek yıldız - 2 yıl Önce

0536055...
Bu nu Mara kime ayit

veli
veli - 2 yıl Önce

O da patlayacak yakında...

onur
onur - 3 yıl Önce

0507 170... bu no kime ait oldunu bula bilir misiniz

Ergün
Ergün - 3 yıl Önce

Kimlik ve numara sorgulamada günlük kota veya sınırlama var mı?

Buglem
Buglem - 4 yıl Önce

Arama yaptırdın gülümser cıkıyor ne anlama geliyor

derya
derya - 6 yıl Önce

Esed virüs diye yazıyor...bu program virüslü mú

mert
mert - 6 yıl Önce

İster kullanin ister kullanmayi bazi aranma sendromlari icin hersey cok gec. Numaralariniz ya suan baska firmalara zaten satilmis durumda.. Bu program en azindan o numaralari spam numara olarak biliyor.

Haluk
Haluk - 6 yıl Önce

Bu Programlar Virüs Gibidir indirirsiniz rehber erişimine izin verirsiniz sizdeki rehber bilgilerini sunucu arasında depolar kayıt altına alır ve dahası artık bilmediğimiz bilmem müşteri hizmetlerinden aranıyoruz ya arayan numaralar banka dergi forum vs gibi kayıt alanlarında paylaştığımız numaraları satın alarak kol geziyor hergün hiç bilmediğimiz müşteri hizmetleri adımızı bilgimizi bilerek arıyorlar. Müşteri hizmetleri vs filanca market Örnek olarak açıklama yaptım hiç inanmadığım ve bir halta yaramayan bir program CIA ve Truecaller. Bu Tarz Programlar arkadaşlar gizlilik açısından tavsiye edilen bir programlar değil Ve Dahası Bir çok kullanıcı 3ncü part ne olduğu belli olmayan Vine Download İnstagram Download programları indiriyor indirmeyin çünkü bu tür programlar ya şifresel anlamda sıkıntı yada özel yaşantıda sıkıntı yaratan 3ncü taraf programları indirmeyin!!


Teknoloji haberleri