Android için Facebook Messenger’a 1.8 Güncellemesi Geldi!

Sosyal medya devinin “mesajlaşmanın daha hızlı bir yolu” olarak tanımladığı Facebook Messenger uygulaması geçen gün büyük bir güncelleme aldı. Bu güncelleme uygulamanın açılma, arayüzde gezinme ve mesaj yollama hızlarını arttırmasının yanı sıra, bir de bahsetmeye değer bir kaç yeni özellik taşıyor.

Andronova

Bu yeni özelliklerin arasında herhangi bir arkadaşımızdan mesaj geldiğinde beliren ve konuşmadan konuşmaya kolayca geçiş yapabilmemizi sağlayan uyguluma içi bildirim çubukları var. Facebook ayrıca içinde olduğunuz konuşmaya, halihazırda arkadaş eklemek için kullandığınız aynı arayüz aracılığıyla arkadaşlarınızın arkadaşlarını ekleyebilme seçeneği de sunmuş. Bunların yanısıra güncelleme daha büyük fotoğrafların, tam ekran ve çift parmak yakınlaşma (pinch-to-zoom) fonksiyonlarıyla beraber paylaşılabilmesi özelliğini, daha istikrarlı push bildirimleri ve bir miktar hata giderimini içeriyor.

1.8 güncellemesinin gelişiyle Facebook’un mesajlaşma servisi çok daha kullanıma kolay hale geliyor. Etrafımızdaki çoğu insanın Facebook kullandığı düşünülürse, bu servis WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarına çoktan dişli bir rakip oldu bile diyebiliriz. Eğer hala indirmediyseniz play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca”>buraya tıklayarak Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Andronova