Sony Xperia S için Android 4.0 ICS Güncellemesi Mayıs Sonu – Haziran Başında Dağıtılacak!

Sony, Gingerbread sürümüyle piyasaya sürdüğü amiral gemisi Xperia S‘in 2012 ikinci çeyreği sonunda ICS güncellemesine kavuşacağını bildirmişti. Japon üreticinin internet sitesi üzerindeki forumdan yapılan son açıklama, dağıtım tarihini ortaya çıkardı.

Forumun Markus adlı destek elemanı şu açıklamasıyla Xperia S kullanıcılarını aydınlattı;

Xperia S’in ICS güncellemesini Mayıs sonu / Haziran başında alması planlanıyor. Bize söylenen budur ve hala buna bağlıyız. Haziran/Temmuz gibi diğer tarihler söylentiden ibarettir.

Yeni nesil bir akıllı telefon olduğu için Xperia S’in Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinde, diğer güncellenen modellerden farklı olarak arayüzü yenilenebilir. Kısa süre önce tanıtılan Xperia GX ile benzer yazılımsal özellikler taşıyacağını tahmin ediyoruz.

Yeni Walkman, Movie ve Album uygulamaları ile eDream 7 kullanıcı arayüzü Xperia S kullanıcılarının beklentilerini karşılayacaktır. Yeni detaylar önümüzdeki günlerde Sony tarafından yayınlanacaktır.

Birkaç hafta sonra yayınlanacak Ice Cream Sandwich güncellemesiyle alakalı yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!