Apple akıllı asistanı Siri ayrı bir cihaz haline getirdi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple, Asistan Siri uygulamasını cihaz haline getirmeye hazırlanıyor. Yeni Siri' yi Haziranda yapılacak WWDC 2017 etkinliğinde tanıtması bekleniyor.

Teknoloji destek

Apple‘ın herkes tarafından bilinen akıllı asistanı olan Siri özellikli uygulamasının, Bloomberg tarafından duyurusu yapılan raporuna göre, Apple’dan bağımsız bir cihaz olarak üretimi yapıldığı belirtiliyor.

Bilinen akıllı ev sistem teknolojilerinin ve bazı nesnelerin, internet teknolojisinin gelişmesi sayesinde, mobil cihazlarda da karşımıza çıkmaya başladı. Bu nedenle akıllı asistan diye nitelenen uygulamalar, artık tüm çevresel etki oluşturacak farklı bir yapı ile ilgili, ayrı bir cihaz olarak ilgililerin karşısına çıkmaya başladı. Amazon tarafından özellikle geliştirilen Alexa ve Google’nin, Google Home asistanıyla gelişen cihazlara, şimdiden yeni bir özellik daha ekleniyor.

Asistan Siri cihaz haline geliyor

Apple akıllı asistanı Siri ayrı bir cihaz haline getirdi

Apple’ın akıllı Asistanı Siri’ nin cihazı tanıtılacak

Dünya devi ve en büyük ekonomik yayınlarını yayımlayan Bloomberg’in haberine göre Apple, Haziran ayında WWDC 2017 adlı hazırlayacağı etkinliğinde Apple akıllı asistanı olan Siri’nin tanıtımını yapacak. Böylece Apple, şimdiden Siri adlı uygulamanın seri üretimine başladı.

Siri adlı uygulamanın, cihaz versiyonu ile birlikte, Apple’nin akıllı asistanı Siri’yi daha çok geliştirmesi yapılarak, daha fazla görev yapan işlevlerinin yüklenmesi yapılacaktır. Akıllı ev teknolojilerinde özellikle kullanılan yöntem olan Siri uygulaması için adımlar atan Apple, böylece Google ve Amazon’un en büyük rekabet içerisinde olacağı iki şirket olacağı tahmin ediliyor. Siri uygulaması farklı olarak üretilmesi, tüketici açısında birçok kolaylıklar sunması açısından da tercih edileceğine benziyor. Teknoloji haberleri


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 18:17

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir