Life On iPad ile iPad’in Sınırlarını Zorlayın

Apple yeni nesil iPad Air ve iPad Mini 2 etkinliğinde bazı videolar izlettirmiş ve açıkçası iPad nasıl kullanılır herkese göstermişti. iPad için geliştirilen uygulamalar ve iPad’e entegre olan yazılımlar ile kullanıcı deneyiminin en üst seviyeye çıktığını görebiliyoruz. Farklı yerlerdeki farklı kullanım senaryolarıyla kullanılan iPad için hazırlanan bu videoyu izleyince insanlar tabletle neler yapıyormuş diyorsunuz.

Andronova

Bu video ile iPad’in hayatımıza nasıl entegre olduğunu da görebiliyoruz. Android ya da iOS fark etmez tablet kullanımı her geçen gün artıyor. Laptopların hem taşınma sorunu hemde pil problemleri yüzünden artık hemen hemen her şey tabletler ile sunuluyor. 9 – 10 saat pil ömrü sunan yeni nesil tabletler kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyorlar.

Tabletlerin donanım özellikleri arttıkça yazılımcıların da eli güçlenecek ve yeni programları daha rahat yazabilecekler. Şu anda X64 mimarisi mobil alanda hızla gelişiyor. Apple’dan sonra Samsung ve Qualcomm’da bu sistemi geliştirmeye çalışıyorlar. X64 4 çekirdekli işlemcilerin neler yapacağını en erken bahar ayında görebileceğiz diye düşünüyorum. Şubat ayındaki CES 2014 yani Dünya Mobil Kongresinde Qualcomm’un yeni nesil 64 bit işlemcilerini görebileceğiz ama bunlarla ilgili son ürünleri henüz görme imkanımız maalesef yok. Bunun yanında ARM’ın açıkladığı yol haritasının da bir sapma olmazsa ARM tabanlı mobil işlemcilerin 2016 yılı içerisinde şu anki masa üstü işlemcilerin yapabildiklerini yapabileceklerini düşünüyorum.

“Life on iPad” adlı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
B8Le9wvoY00″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Not: Videoda gördüğünüz yazılımlar kullanıcılar için özelleştirilmiş yazılımlardır. Markette bu yazılımları aramayın, bulamazsınız.

Andronova